Dėl planuojamo banko skyriaus uždarymo gyventojai nepatogumų nepatirs

0001_naujienos-2024-04-02-2-01_1712064491
Radviliškis
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Radviliškio rajono savivaldybė

Radviliškio rajono savivaldybės merui Kazimierui Račkauskiui pavyko išpešti „Swedbank“ Šiaulių padalinio valdytojos Loretos Volbekienės pažadą, kad net ir uždarius šio banko Radviliškio skyrių čia liktų bankomatas, kuriame bus galima išsigryninti pinigus arba grynuosius įnešti į sąskaitą, o svarbiausia, kad bus išsaugotos visų darbuotojų darbo vietos. Žinia, jog „Swedbank“ nusprendė uždaryti Dariaus ir Girėno gatvėje esantį savo skyrių, Radviliškio rajono savivaldybę pasiekė praėjusią savaitę.

Išsigryninti pinigus bus galima bankomate

Vos tik sužinojęs, kad „Swedbank“ ketina uždaryti Radviliškio skyrių, rajono meras K. Račkauskis praėjusią savaitę Šiauliuose susitiko su šio banko Šiaulių padalinio valdytoja Loreta Volbekiene ir aptarė susidariusią situaciją. Ji paaiškino, jog banko sprendimą uždaryti Radviliškio skyrių lėmė tai, jog tiesiogiai į banko skyrių ateidavo labai mažai klientų. 

Kadangi patalpas savo veiklai bankas nuomojasi iš privataus verslo, kas mėnesį tekdavo nemažai sumokėti už patalpų nuomą. 

Meras per pokalbį su L. Volbekiene akcentavo, kad gyventojams svarbiausia yra esant poreikiui turėti galimybę išsigryninti pinigus arba į sąskaitą įnešti grynuosius pinigus. „Swedbank“ Šiaulių padalinio valdytoja merui pažadėjo, kad Radviliškio mieste bankas pastatys bankomatą, kuriame bus galima išsigryninti pinigus ir įnešti į sąskaitą grynuosius, todėl gyventojai nepatogumų nepatirs. 

Nė vienas darbuotojas nebus atleistas

Meras banko atstovei pažadėjo savo pagalbą ieškant patalpų geresnėmis sąlygomis, jeigu su dabartinių patalpų savininku nepavyktų susitarti bankui priimtinomis kainomis.

Patalpas Radviliškyje „Swedbank“ nuomojasi iš UAB „Ligelitas“, kurios savininkas ir direktorius yra rajono Tarybos narys Gediminas Lipnevičius. 

Mero nerimą kėlė tai, jog uždarius banko skyrių be darbo gali likti čia dirbę žmonės. Per pokalbį  L. Volbekienė merui užtikrino, kad nė vienas iš „Swedbank“ Radviliškio skyriaus darbuotojų nebus atleistas iš darbo, nes visiems darbuotojams pasiūlytos atitinkamos pareigos banko Šiaulių padalinyje.   

Pažadėjo bankų uždarymo klausimą svarstyti Seime

Meras praėjusią savaitę šį klausimą aptarė ir per susitikimą su Seimo nariu Antanu Čepononiu. Seimo narys pažadėjo bankų skyrių uždarymo klausimą iškelti Seimo Biudžeto ir finansų komitete, nes bankai savo skyrius uždarinėja įvairiuose šalies miestuose ir Radviliškis nėra išimtis.

Galbūt Seimo nariams pavyks šią problemą išspręsti visos šalies mastu, nes Radviliškio rajono savivaldybė negali dotuoti banko savo biudžeto lėšomis, kadangi to daryti neleidžia įstatymai.

Verslininkui pasiūlė peržiūrėti nuomos kainas

Kadangi patalpos, kuriame įsikūręs „Swedbank“ Radviliškio skyrius, priklauso UAB „Ligelitas“, meras K. Račkauskis kreipėsi į šios įmonės direktorių, rajono Tarybos narį G. Lipnevičių, kuriam pasiūlė peržiūrėti patalpų nuomos kainas ir pasvarstyti, ar nevertėtų patalpas bankui išnuomoti lankstesnėmis sąlygomis arba už simbolinį nuomos mokestį, galbūt tai paskatintų banko vadovus persvarstyti savo sprendimą, kurį lėmė lūkesčių nepateisinusi Radviliškio skyriaus veikla.