Dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi kaltinamai buvusiai Klaipėdos rajono viešosios bibliotekos vadovei teks varstyti teismo duris

Klaipėda
Unsplash.com nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Klaipėdos apygardos teismui perduota Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnų tirta baudžiamoji byla, kurioje kaltinimai dėl piktnaudžiavimo tarnyba pareikšti dabar jau buvusiai Klaipėdos rajono savivaldybės bibliotekos vadovei Indrai Tamašauskienei.

Kaip skelbiama žiniasklaidai išplatintame pranešime, pirminę informaciją apie galimai nesąžiningą Jono Lankučio viešosios bibliotekos vadovės veiklą STT pranešė Klaipėdos rajono savivaldybės meras, po jo kreipimosi buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 
Atlikto ikiteisminio tyrimo duomenimis, viešosios bibliotekos buvusi vadovė, neturėdama teisinės galimybės paskirti sau premijos, galimai pasinaudojo jai pavaldžiais darbuotojais ir taip gavo turtinės naudos. Tyrimo metu surinktų duomenų, kad I. Tamašauskienė trims minėtos įstaigos darbuotojams paskyrė didesnes premijas, nei buvo numatyta darbuotojų skatinimo projekte, ir įkalbėjo juos dalį gautos išmokos perduoti jai. Manoma, kad tokiu būdu moteris galėjo neteisėtai gauti daugiau nei pusę tūkstančio eurų.
 
Moteriai dėl piktnaudžiavo tarnybine padėtimi ir viršijus įgaliojimus, gresia bauda arba laisvės atėmimas iki septynerių metų.