Dėl patvinusių gatvių Kretingoje sušauktas ekstremalių situacijų valdymo posėdis

398554178_7122159844530539_4910380573903576426_n
Kretinga
Mero A. Kalniaus soc. tinkluose paskelbta nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Dėl nuo smarkaus lietaus patvinusių gatvių Kretingos gatvėse rajono savivaldybė trečiadienio rytą surengė ekstremalių situacijų valdymo posėdį.

Jam pasibaigus savivaldybė ketina pateikti informaciją apie priimtus sprendimus. 

Kaip antradienio vakarą feisbuke paskelbė Kretingos rajono savivaldybės meras Antanas Kalnius, dėl gausaus lietaus situacija Kretingoje ir rajone darosi sudėtinga, o pagerėjimo nežada ir artimiausių dienų orų prognozės.

„Šiuo metu vandens surinkimo kolektoriai daug kur jau yra užsipildę. O dėl patvinimų daugiausiai pagalbos prašymų sulaukiama iš Kretingos miesto gyventojų. Sudėtingiausia situacija – Savanorių, Grafų Tiškevičių bei aplinkinėse gatvėse, Žemaitės alėjoje, Geležinkelio gatvėje ir kitose“, – socialiniame tinkle skelbė meras.

Anot jo, „Kretingos vandenų“ darbuotojai dirba pilnu pajėgumu, taip pat kai kur į pagalbą pasitelkti ir ugniagesiai.

Kaip pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, dėl liūčių Kretingos ugniagesiai antradienio vakarą vyko į Savanorių gatvę. Čia dėl stiprios liūties buvo semiamas rūsys, kuriame įrengta elektros skydinė, gyvenamas namas šildomas elektra. Ugniagesiai naudodami motorinį siurblį iš rūsio siurbė vandenį. 

Mero teigimu, kiek įmanoma, bandoma ieškoti sprendimų gelbėjant gyventojams, tačiau ne visur pavyksta rasti greitų išeičių iš susidariusios situacijos.

Skelbta, kad „Kretingos vandenų“ avarinė tarnyba dirbs visą naktį.

Meteorologai pranešė, kad Kretingoje jau pasiektas kone viso lapkričio mėnesio kritulių kiekis.