Dėl lėšų švaistymo teisėsaugos akiratyje atsidūrė dar keturios  savivaldybės

a47aa59acf9fdea3bce34e310926240abfb27a8b
Radviliškis
BNS Fotobanko nuotr.
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Šią savaitę pradėti dar keturi ikiteisminiai tyrimai ir vienas dėl viešojo intereso gynimo priemonių taikymo aiškinantis galimą piktnaudžiavimą Panevėžio miesto bei Telšių, Radviliškio ir Joniškio rajonų savivaldybių tarybų narių išmokomis.

Generalinė prokuratūra trečiadienį pranešė, kad du ikiteisminius tyrimus dėl įtariamo piktnaudžiavimo Telšių ir Radviliškio rajonų savivaldybių 2019–2023 metų kadencijos tarybų nariams pradėjo Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras. 

Atitinkamus sprendimus prokuroras priėmė susipažinęs su Šiaulių apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorų nuo praėjusių metų gegužės renkama tyrimo medžiaga dėl viešojo intereso gynimo priemonių taikymo ir nustatęs galimai padarytos nusikalstamos veikos požymius.

Abu šiuos tyrimus pavesta atlikti Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT).

Dar du ikiteisminius tyrimus dėl galimo piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi panaudojant Panevėžio miesto ir Joniškio rajonų savivaldybių lėšas atlieka taip pat atlieka STT, šiuos tyrimus kontroliuoja Šiaulių ir Panevėžio apygardų prokuratūros.

Minėti ikiteisminiai tyrimai pradėti STT pareigūnams susipažinus su gautomis šių savivaldybių kontrolės ir audito tarnybų auditų išvadomis apie išmokas 2019–2023 metų kadencijos tarybų nariams ir įvertinus kitą turimą informaciją dėl galimai padarytos nusikalstamos veikos – piktnaudžiavimo, siekiant turtinės ar kitokios asmeninės naudos.

Atskirą tyrimą dėl galimo viešojo intereso pažeidimo Panevėžio miesto savivaldybėje pradėjo Panevėžio apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorai.

Kaip skelbia prokuratūra, iš viso šiuo metu atliekami 23 ikiteisminiai tyrimai dėl galimai neteisėtai išmokėtų lėšų įvairių savivaldybių tarybų nariams, įtarimai pareikšti keturiems asmenims.

Iš viso prokuratūroje dabar atliekami 24 prokurorų iniciatyva pradėti tyrimai dėl viešojo intereso gynimo priemonių taikymo, kuriais siekiama sugrąžinti galimai neteisėtai išmokėtas lėšas į atitinkamų savivaldybių biudžetus.