Dėl kasmetės varliagyvių migracijos Vingio parke įvedami laikini eismo ribojimai

Vilnius
S. Žiūros nuotr.
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Pavasariui jau džiuginant šiltesniais orais ir kviečiant išeiti į gamtą, iš žiemojimo vietų bunda gyvūnai. Kaip ir kiekvienų metų kovą, varliagyviai jau ima gausiomis grupėmis migruoti į nerštavietes – vandens telkinius. Saugodamas gyvąją gamtą, Vilnius tradiciškai Vingio parke įveda laikinus eismo ribojimus, praneša savivaldybė.

Anot gamtininkų, varliagyvių migracija urbanizuotose teritorijoje yra unikalus reiškinys, vykstantis tik labai žaliuose miestuose. Be to, šie gyvūnai yra svarbi biologinės įvairovės ir gamtos mitybinių grandinių dalis. Deja, mieste varliagyvių tyko papildomi pavojai – jiems tenka kirsti nuo miesto neatsiejamus judrius parkų takus bei gatves. Migruojantys varliagyviai, pajutę kelio virpesius, sustingsta, todėl daug jų žūsta po automobilių ratais.


Eismo ribojimai Vingio parke bus taikomi nuo kovo 20 d. iki balandžio 25 d. imtinai. Jų metu draudžiamas visų motorinių transporto priemonių eismas, išskyrus aptarnaujantį transportą, kuris šia atkarpa turės judėti itin atsargiai.


Skirtingai nei ankstesniais metais, šiemet šių laikinų ribojimų kontrolę įgyvendinti bus paprasčiau, nes M. K. Čiurlionio gatvėje, įvažiavus iš Geležinio Vilko gatvės, nuo metų pradžios veikia automatiniai užtvarai. Jie ribojimų metu į Vingio parko teritoriją leis įvažiuoti tik aptarnaujančiam transportui. Apie laisvų automobilių stovėjimo vietų kiekį informuojančios švieslentės iki balandžio 25 d. nuolat rodys, kad laisvų vietų nėra.