Dėl ištirpusio sniego Vakarų Lietuvoje kai kur vanduo viršijo stichinį lygį

20231107DJI_0818
Klaipėda
BNS/Fotobankas nuotr.
Jurgita Andriejauskaitė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Dėl ištirpusio sniego Klaipėdoje, Kretingoje ir kitose Vakarų Lietuvos savivaldybėse stebimas kylantis ir kai kur jau stichinis vandens lygis, prognozuojama, kad jis toliau kils ir penktadienį.

Anot Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LMHT) hidrologinių stebėjimų skyriaus vedėjo Juozo Šimkaus, Akmenoje ties Kretinga ketvirtadienio pavakarę vandens lygis pasiekė 429,5 centimetro ir viršijo stichinį lygį. Dar antradienį vanduo Akmenoje siekė 155 cm.

Klaipėdoje, anot jo, iki stichinio lygmens trūksta 12 cm, bet tikėtina, kad per naktį vanduo pakils. Ties Klaipėda vandens lygis prieš tris dienas siekė apie metrą, o ketvirtadienio vakarą – 268 centimetrus.

„Atšilimas ir plius lietaus Vakarų Lietuvoje pakankamai daug, sniegas visas intensyviai tirpsta ir bėga į upes, dirvožemis įmirkęs, nesugeria, teka į upes“, – BNS sakė J. Šimkus. 

Anot LMHT atstovo, vanduo vis dar kyla, nes iš aukštupio atiteka ištirpęs sniegas ir lietaus vanduo.

„Tikėtina, šiąnakt kils, dar penktadienį stebėsim kilimą“, – sakė J. Šimkus. 

Stichinį lygį – 391 cm – vanduo pasiekė ir Šyšoje ties Šilute, kai dar antradienį buvo 160 cm. Tuo metu Priekulėje Minijos vanduo siekia 501 cm, prieš pora dienų buvo daugiau kaip perpus žemesnis. Vanduo toliau kyla ir veikiausiai pasieks stichiškus rodmenis. 

„Savaitgalį orai atvėsta, neigiama temperatūra šiek tiek pristabdys kilimą, ir sniegas baigia ištirpt, pritekėjimo nebus“, – teigė vedėjas. 

Dėl pakilusio vandens Minijoje Kartenoje patvino miestelio kapinės. Anot Kretingos rajono savivaldybės, kol kas fiksuojami pavieniai gyventojų prašymai padėti užtvinus rūsiams, tačiau didesnių nelaimių nefiksuojama. Vienoje sodyboje buvo sunešti ledai. 

Tokių problemų, kaip lapkritį, kuomet vanduo viršijo stichinius rodmenis, tvindė gatves, kol kas nefiksuojama.