Dėl įsilaužimo į namą ir jo šeimininko sunkaus sveikatos sutrikdymo trys marijampoliečiai siunčiami į belangę

Marijampolė
BNS/Fotobanko nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Kauno apygardos teismas priėmė apkaltinamąjį nuosprendį byloje, kurioje trys marijampoliečiai – P. K., E. G. ir L. K – buvo kaltinami dėl plėšimo, sunkaus sveikatos sutrikdymo bei neteisėto mokėjimo priemonės disponavimo ir jos panaudojimo, rašoma prokuratūros pranešime žiniasklaidai.

Bylos duomenimis, 2021 metų liepos 24 d. vakare visi trys kaltinamieji įsibrovė į Marijampolės rajono gyventojo namus ir sunkiai jį sužalojo. Prieš nukentėjusįjį smurtauta ilgai ir žiauriai, jis muštas gumine lazda, įvairiais daiktais ir kumščiais. Kaltinamieji iš nukentėjusiojo namų išsinešė televizorių, gitarą, plaukų kirpimo mašinėlę bei banko atsiskaitymo kortelę.

Iš nukentėjusiojo smurtu išgavę banko kortelės PIN kodą, P. K. ir E. G. išvyko iki bankomato ir pasikėsino išsigryninti 120 eurų, tačiau pinigų nepaėmė dėl nepakankamo pinigų likučio. Tuo metu trečiasis kaltinamasis L. K. liko kartu su nukentėjusiuoju ir jį stebėjo.

Bejėgiškos būklės nukentėjusį namuose kitą dieną rado jo šeimos narė. Jam nustatytas sunkus sveikatos sutrikdymas.

Visi trys marijampoliečiai kaltinti dėl plėšimo sunkaus sveikatos sutrikdymo, neteisėto disponavimo elektronine mokėjimo priemone ir dėl neteisėto elektroninės mokėjimo priemonės ar jos duomenų panaudojimo.

Kauno apygardos teismas pritarė valstybinį kaltinimą palaikiusio Marijampolės apylinkės prokuroro siūlomai bausmei ir paskyrė visiems trims kaltinamiesiems griežtas bausmes. P. K. ir E. G. pripažinti kaltais dėl visų 4 jiems inkriminuotų nusikalstamų veikų.

Jiems paskirtos 7 metų laisvės atėmimo bausmės. L. K. atžvilgiu teismas priėmė švelnesnį nuosprendį, išteisinus jį dėl sunkaus sveikatos sutrikdymo  ir subendrinus bausmes dėl likusių nusikalstamų veikų jam paskirta trejų su puse metų laisvės atėmimo bausmė.

Byloje taip pat priteisti nukentėjusiojo civiliniai ieškiniai turtinei bei neturtinei žalai atlyginti, kurių bendra suma beveik 11 000 eurų bei Kauno teritorinės ligonių kasos ieškinys daugiau nei 18 000 eurų sumai.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavo Kauno apygardos prokuratūros Marijampolės apylinkės prokuratūros prokuroras Oskaras Martynaitis. Ikiteisminį tyrimą byloje atliko Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai.