Dėl futbolo stadiono meras inicijuoja gyventojų apklausą

398135
Kazlų Rūda
BNS Fotobanko nuotr.
Etaplius Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Kazlų Rūdos meras Mantas Varaška dėl futbolo stadiono statymo inicijuos gyventojų apklausą. Gyventojams reikės balsuoti ar būtų rekonstruojamas dabar esantis stadionas ar statomas gerokai brangiau kainuosiantis, bet naujas Pievų gatvėje.

Apie tai meras paskelbė savo socialinio tinklo paskyroje. Anot jo, viena apklausa dėl futbolo stadiono jau buvo įvykdyta, o ir jis turi įgaliojimus priimti sprendimą be panašių apklausų.

„Tačiau padarysime dar vieną visuotinę apklausą miesto gyventojams kaip darėme su Rail Baltica vėže. Išsiųsime kiekvienam miesto gyventojui apklausos laišką su balsavimo variantais (stadionas iškeliamas/stadionas lieka) ir argumentais“, – rašo Mantas Varaška.

Apklausoje anksčiau savo balsą atidavė 1140 dalyvių. Iš jų 67 proc. pasisakė už naujo stadiono statymą Pievų g.

Jo teigimu, nauja gyventojų apklausa turėtų vykti kovo/balandžio mėnesį. 

M. Varaška sako dėl stadiono nuolat bendraujantis su Lietuvos futbolo federacija. Kol kas turimi tokie atsakymai: (klausimai paveikslėlyje aukščiau, atsakymai – toliau tekste - red.)

„a) taip. 
b) taip, bet tik II lygos. 
c) taip, taip kaip buvo finansuotas Šilas 20000-25000 Eur per metus + treniruotės/transportas/premijos. 
d) kur kas sunkiau nei statant naują stadioną Pievų g., nes tektų verstis tik savo lėšomis, be lėšų už bent ~800000 Eur parduotą turtą aukcione. 
e) taip
f) kadangi e) "taip", tai šią savaitę pradedam derybas su LFF dėl dirbtinės dangos gavimo/sutarties 2025-2026 m. NEPRIKLAUSOMAI nuo to, ar stadioną atnaujintume esamoje vietoje, ar statytume Pievų g. 
g) Daukanto, Maironio, Miškų ūkio ir kitų miesto kvartalų aikštynų, erdvių atnaujinimas vėluotų ~2 metais, nes artimiausių metų savivaldybės lėšos tektų esamo stadiono atnaujinimui. Tai objektyvi info, nieko nepriešinant. Tiesiog žmonėms reikės tai įvertinti apklausoje, nes savivaldybės pinigų kiekis ribotas. 
h) Ir vienur ir kitur stadiono atnaujinimas/statyba truktų ~1-1,5 metų.  Savivaldybė bet kokiu atveju kreipsis į Vyriausybę dėl esamo stadiono perėmimo savo nuosavybėn.“