PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2023 m. Liepos 5 d. 19:19

Dėl „Ekobazės“ pažeidimų aplinkosaugininkai kreipėsi į prokurorus

Lietuva

Julius Kalinskas/BNS nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


272185

Dėl bendrovės „Ekobazė“ teisės aktų pažeidimų ir 21 mln. eurų siekiančios žalos aplinkai Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) kreipėsi į prokuratūrą dėl ikiteisminio tyrimo, tačiau įmonė tokius kaltinimus atmeta.

Dėl bendrovės „Ekobazė“ teisės aktų pažeidimų ir žalos aplinkai Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) kreipėsi į prokuratūrą dėl ikiteisminio tyrimo, paskaičiuota žala siekia apie 21 mln. eurų.

Kaip trečiadienį pranešė AAD, birželį baigęs bendrovės „Ekobazė“ patikrinimą Vilniuje, departamentas nustatė, kad įmonė užteršė šalia veiklos vietos esantį sklypą beveik 4800 tonų nepavojingų atliekų kiekiu.

Dėl aplinkos apsaugos teisės aktų pažeidimų ir žalos aplinkai departamentas kreipėsi į Vilniaus apygardos prokuratūrą, prašydamas pradėti ikiteisminį tyrimą.

Anot AAD, įmonė neteisėtai šalindama atliekas pažeidė atliekų tvarkymo įstatyme nustatytus reikalavimus ir padarė žalą žemei bei giliesiems jos sluoksniams. Apskaičiuotos žalos, padarytos aplinkai teršiant žemę ir gilesnius jos sluoksnius nepavojingomis atliekomis, dydis sudaro apie 21 mln. eurų.

Departamento pareigūnai atlikę patikrinimą nustatė, kad įmonė vykdydama veikla ir gamindama produktą neatitinka standarto, neįgyvendina jame numatytų vidinės kontrolės procedūrų, netinkamai tvarko dokumentaciją.

Tuo metu bendrovė AAD kaltinimus atmeta, todėl ketina ginčyti departamento sprendimą, kreiptis į teismą.

„Įmonė teisėtai naudojamame žemės sklype laiko statybos ir griovimo atliekų perdirbimo metu pagamintą produkciją – perdirbtą, atsijotą inertinę medžiagą, gruntą. Ši produkcija, kuri gali būti naudojama vietinės reikšmės kelių tiesimui ar sklypų formavimui, buvo pagaminta laikantis įmonei išduoto taršos leidimo sąlygų ir teisės aktų reikalavimų. Todėl jos laikymas žemės sklype yra teisėtas“, – pranešime rašė bendrovė.

Bendrovės teigimu, AAD žalos gamtai dydį nustatė be šio fakto įrodymų – neatliko žemės ar grunto taršos tyrimų, produkto atitikties ir eksploatacinių savybių tyrimų.

„Šiuo metu bendraujame su Vilniaus Gedimino technikos universiteto mokslų ir inovacijų katedra, kur bus atliekami produkcijos atitikties, cheminės sudėties bei eksploatacinių savybių tyrimai, kurie padės įmonei gintis nuo nepagrįstų Aplinkos apsaugos departamento kaltinimų“, – nurodė bendrovė.