PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2019 m. Balandžio 12 d. 11:35

Dėl aviacinio saugumo standartų Vilniaus oro uosto keleivių palikti daiktai atitenka „Maisto bankui“

Vilnius

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


79623

Sostinės oro vartuose dėl aviacinio saugumo standartų rankinio bagažo turiniui keliautojų paliekami daiktai vėliau ne išmetami, o per „Maisto banką“ pasiekia vargingiau gyvenančius.

Po pirmo šių metų ketvirčio maisto ir higienos priemonių keleiviai paaukojo už beveik 5 tūkst. eurų, praneša Vilniaus oro uostas.

Jis taip pažymi, kad tais atvejais, kai kurių nors maisto produktų, gėrimų, higienos priemonių keleiviai pasiims per daug ar netinkamai supakuos ir negalės su savimi vežtis rankiniame bagaže, šiuos daiktus jie visada gali palikti organizacijai „Maisto bankas“.

Sostinės oro vartų komanda pastebi, kad prie nešvaistymo iniciatyvos kasmet prisijungia vis daugiau keleivių. Oro uosto keleiviai nuolat informuojami, kad jų turimi tinkami naudoti ir vartoti dar nepradėti produktai, kurių negalima vežti rankiniame bagaže, gali būti perduodami nepasiturintiems žmonėms.

Pasak Vilniaus oro uosto, daugiausiai sostinės oro vartai surenka higienos priemonių. Šiais metais higienos priemonių surinkta ir „Maisto bankui“ perduota iš viso apie 730 kg, t. y. už beveik 3,5 tūkst. eurų. „Maisto bankui“ atitenka ir dideli kiekiai konservų - daugiausia žuvų (127 kg), taip pat daržovių (apie 20 kg) ir mėsos (apie 10 kg).

Palyginimui, pernai žmonėms buvo išdalinta apie 4 720 kg higienos priemonių, 2462 l gėrimų, 473 kg žuvų konservų, 80 kg daržovių konservų, 65 kg mėsos konservų.

„Keleivių paliekamus maisto ir kosmetikos produktus „Maisto bankui“ perduodame jau nuo 2016-ųjų. Ir kasmet suma, susidaranti už paaukotus daiktus, auga. 2017-aisiais ji siekė daugiau kaip 25 tūkst. eurų, 2018-aisiais - daugiau kaip 29 tūkst. eurų. Šiemet, iki balandžio pradžios, tokių maisto produktų ir higienos priemonių surinkome už beveik 5 tūkst. eurų“, - teigė Vilniaus oro uosto vadovas Dainius Čiuplys.

Pasak jo, „Maisto bankui“ atitenka ir atgautas užstatas už gėrimų pakuotes - šios lėšos skiriamos nepasiturinčiųjų maitinimui organizuoti.

„Šiai socialinei iniciatyvai Vilniaus oro uostas įrengė specialias dėžes. Jei su savimi pasiėmėte vandens ar kito gaiviojo gėrimo buteliuką, kurio negalima prasinešti pro aviacijos saugumo patikros postą, - palikite jį „Maisto bankui“, nemeskite į šiukšliadėžę“, - keliautojų dėmesį atkreipė D. Čiuplys.

Nuostata nešvaistyti Vilniaus oro uoste keliautojų paliekamo maisto ir kitų daiktų yra Lietuvos oro uostų vykdomos žmogaus teisių politikos dalis.

ELTA