Dažniausios klaidos daromos skalbiant drabužius

Lietuva
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Jei norime, kad mūsų drabužiai būtų gražūs ir švarūs, svarbiausia išmokti juos tinkamai skalbti. Pateikiame dažniausiai daromas klaidas, kurios gali sugadinti jūsų mėgstamus drabužius.

Klaidos, kurias žmonės daro skalbdami drabužius

1. Naudojamas per didelis, dažnai nekokybiško ploviklio kiekis

Daugelis žmonių nesupranta, kad per didelis ploviklio kiekis gali turėti priešingą poveikį. Dėl per didelio skalbiklio kiekio gali susidaryti per daug putų, o tai savo ruožtu sutepa drabužius ir mašinos vidų. Taip pat svarbu atsižvelgti, kad naudojamos skalbimo priemonės būtų kokybiškos, taip užtikrinsite ne tik gerą drabužių būklę po kiekvieno skalbimo, bet ir sutaupysite pinigų, nes geros kokybės skalbikliai yra labiau koncentruoti, todėl jų užtenka ilgesniam laikui.

Taip pat turime nepamiršti, kad šiuolaikinės skalbyklės naudoja daug mažiau vandens nei senesni modeliai. Tad    turime būti atsargūs ir atidūs, kiek skalbiklio pilame į skalbimo mašiną.

Kai skalbyklėje nepakanka vandens skalbimo priemonei išskalauti, skalbiklis prilimpa prie drabužių pluošto. Ilgainiui jie tampa standūs ir nepatogūs dėvėti.

2. Per daug drabužių dedama į skalbimo mašiną

Neužkimškite skalbimo mašinos. Dėl to skalbiniai nebus švarūs, nes skalbimo metu jie trinasi į kitus audinius. Taip pat, perpildžius skalbimo mašiną pluoštai gali greičiau susidėvėti.

Be to, skalbimo mašinos perkrovimas gali sugadinti būgną. Skalbdami rankšluosčius turėtumėte būti ypač atsargūs. Nors galite daug jų sutalpinti į skalbimo mašiną, sušlapę jie tampa dvigubai sunkesni. Jūsų mašina gali nesugebėti atlaikyti tokio krūvio.

3. Skirtingų audinių skalbimas kartu

Dažniausiai skalbiniai skirstomi pagal spalvas: juodi, balti ir spalvoti. Vargu ar kas galvoja apie medžiagas. Tai didelė klaida. Specialistai pataria pabandyti derinti panašias tekstūras.

Atskirai skalbkite rankšluosčius, džinsus, mankštos drabužius ar patalynę. Skalbdami tam tikrus, to paties audinio daiktus kartu užtikrinsite, kad jie bus tinkamai išvalyti. Taip pat nėra nereikalingos trinties ant audinių. Be to, juos lengviau rūšiuot.

4. Pamirštama išvalyti skalbimo mašiną

Mašina, kuri rūpinasi mūsų drabužių švara ir higiena, jokiomis aplinkybėmis neturi būti nešvari. Todėl labai svarbu nepamiršti ją reguliariai valyti. Kaip tai padaryti?

Rinkoje yra platus specialių skalbimo mašinų ploviklių asortimentas. Paprastai jie naudojami kartą per mėnesį.

 

Reklama