Dažniausiai užduodami klausimai apie oro kondicionierius

151. Dažniausiai užduodami klausimai apie oro kondicionierius
Lietuva
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Oro kondicionierius yra populiarus šaldymo ir vėsinimo įrenginys, kuris naudojamas reguliuoti vidaus oro temperatūrą ir drėgmę patalpose. Daugelis žmonių, kurie svarsto oro kondicionieriaus įsigijimą ar jau naudoja šį įrenginį, dažnai turi klausimų apie jo naudojimą ir priežiūrą. Štai keletas dažniausiai užduodamų:

Ar oras mano namuose yra sveikas?

Oro teršalų poveikis patalpose gali būti iki 100 kartų didesnis nei lauke. Dažnas dulkių siurbimas ir dulkių šlavimas gali padėti sumažinti dulkių erkučių, dulkių ir alergenų kiekį jūsų namuose, tačiau ne visus veiksnius galima visiškai pašalinti tokiu būdu. Oro kondicionieriai su specialiais filtrais gali padėti pašalinti daleles, kurios yra per mažos, kad dulkių siurblys galėtų jas surinkti. Kai kuriuose prietaisuose papildomai įrengtos UV lempos, oro filtrai, ERV ir HRV rekuperatoriai arba elektroniniai oro valytuvai.

Kaip teisingai pasirinkti oro kondicionieriaus dydį?

Didesnis įrenginys ne visada yra geriausias pasirinkimas. Svarbiausia - efektyvumas ir našumas. Prieš pirkdami įsitikinkite, kad įrenginys atitiks jūsų poreikius. Taip pat svarbu atsižvelgti į tokius parametrus, kaip patalpos, kurią norime vėsinti/šildyti, dydis, sienų storis, joje paprastai būnančių žmonių skaičius, taip pat mūsų finansinės galimybės.

Kokios priežiūros reikia oro kondicionavimo sistemoms?

Svarbiausia techninės priežiūros dalis - užtikrinti nevaržomą oro srautą. Dulkės, purvas ir šiukšlės yra didžiausi oro kondicionierių priešai. Nesvarbu, ar tai vidinis, ar išorinis įrenginys, svarbu tinkamai pasirūpinti visų filtrų švara ir ortakių bei šilumokaičių pralaidumu. Rekomenduojama tikrinti ir prižiūrėti sistemą du kartus per metus, geriausia pavasarį ir rudenį. Taip pat - reguliariai keisti filtrus, priklausomai nuo įrenginio modelio. Taip pašalinsite daugelį dažniausiai pasitaikančių problemų ir sumažinsite gedimo tikimybę.

Kada prietaiso veikimas turėtų kelti susirūpinimą? Kaip nustatyti, ar prietaisas veikia netinkamai?

Pirmiausia atkreipkite dėmesį į tai, ar oro kondicionierius veikia triukšmingiau ir ar patalpą vėsina arba šildo ilgiau nei įprastai. Kitas nerimą keliantis požymis gali būti padidėjęs energijos suvartojimas (ir didesnės sąskaitos už elektrą) be jokios aiškios priežasties. Atkreipkite dėmesį, kad delsimas atlikti remontą ir patikrą gali sukelti dar rimtesnį gedimą. Geriausia kreiptis į specialistus iš karto, kai tik pastebėsite prietaiso veikimo sutrikimų.

Remiamas turinys