REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualu2018 m. Birželio 20 d. 14:45

Daugiavaikėms šeimoms siūloma padėti spręsti būsto problemą

Lietuva

pixabay nuotr.

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


42304

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto narys „valstiečiams“ atstovaujantis Viktoras Rinkevičius turi pasiūlymą, kaip spręsti būsto problemą 3 ir daugiau vaikų susilaukusioms šeimoms.

Seime svarstomame Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatymo projekte jis siūlo netaikyti nuostatų dėl gautos subsidijos grąžinimo daugiavaikėms šeimoms.

Tokį pasiūlymą įregistravęs Seimo narys V. Rinkevičius siūlo numatyti, kad „subsidijos grąžinimo dešimties metų ribos netaikyti šeimoms, kurios po nuosavybės teisės į įsigytą būstą įgijimo dienos praėjus 5-eriems metams yra susilaukusios 3 ar daugiau vaikų ir nori po ne mažiau kaip 5-erių metų perleisti būstą kito asmens nuosavybėn todėl, kad jį pakeistų didesniu būstu toje pačioje savivaldybėje“.

Seimo narys V. Rinkevičius sako, kad tai padėtų spręsti demografines problemas, daugiau vaikų susilaukusios šeimos galėtų mažesnį būstą pakeisti didesniu.

Šiuo metu įstatymo projekte numatyta, kad finansinę paskatą gavusios jaunos šeimos, norėdamos per pirmuosius 10 metų nuo nuosavybės teisės į įsigytą būstą įgijimo dienos perleisti kitam asmeniui už būsto kreditą pirmajam būstui įsigyti įsigytą būstą, kreditavimo sutartyje nustatyta tvarka turi grąžinti kredito davėjui subsidiją.

Projekte taip pat numatyta, jei jauna šeima būsto kreditą pirmajam būstui įsigyti grąžino kredito davėjui nepraėjus 10 metų nuo kreditavimo sutarties sudarymo dienos, ši jauna šeima, norėdama per pirmuosius 10 metų nuo nuosavybės teisės į įsigytą būstą įgijimo dienos jį perleisti kito asmens nuosavybėn, subsidiją privalo grąžinti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai ar jos įgaliotai institucijai.

Kaip ELTA jau skelbė, Seimas po svarstymo yra pritaręs įstatymo projektui, kuriuo siūloma reglamentuoti finansinės paskatos pirmąjį būstą Lietuvos regionų teritorijose įsigyjančioms jaunoms šeimoms, nevertinant jų gaunamų pajamų ir turto, teikimą.

Siūloma nustatyti, kad finansinė paskata pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms būtų teikiama, jeigu pirmasis būstas būtų įsigyjamas Lietuvos teritorijoje, kurioje nekilnojamojo turto ploto vieneto normatyvinė vertė yra ne mažiau kaip 60 procentų mažesnė nei didžiausia būsto daugiabučiuose pastatuose 1 kvadratinio metro normatyvinė vertė, kurią nustato ir savo interneto svetainėje skelbia Nekilnojamojo turto registro tvarkytojas pagal kiekvienų metų sausio 1 dienos vidutines nekilnojamojo turto rinkos vertes Lietuvos miestuose ir savivaldybių centruose bei kitose savivaldybių teritorijose.

Projektu siūloma reglamentuoti ir finansinės paskatos dydžius. Taip pat siūloma nustatyti, kad būsto kredito suma, nuo kurios jaunoms šeimoms suteikiama subsidija, negalėtų būti didesnė kaip 87 tūkstančiai eurų, arba šios sumos ekvivalentas kita valiuta.

Numatoma, kad iki 15 procentų suteikto būsto kredito pirmajam būstui įsigyti sumos jaunos šeimos galėtų panaudoti žemės sklypui, kuriame yra būstas, arba planuojama jį statyti, įsigyti.

Šių metų gegužės pabaigoje Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatymo projektas sulaukė Seimo pritarimo po svarstymo. Šio dokumento dar laukia Seime priėmimo stadija.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA