PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2020 m. Lapkričio 7 d. 20:57

Dau­giau nei 700 kartų vy­ko ge­sin­ti ka­mi­nuo­se už­si­de­gu­sių suod­žių

Šiauliai

(noxos nuotr.)

Jurgita KastėnėŠaltinis: Etaplius.lt


153111

Šie­met jau ki­lo per 700 gaisrų, ku­rių me­tu gy­ve­namųjų namų ka­mi­nuo­se degė suod­žiai, pra­nešė Prieš­gais­rinės ap­sau­gos ir gelbė­ji­mo de­par­ta­men­tas (PAGD)

Daugiausia tokių gaisrų kilo Kauno apskrityje – 131, o rūpestingiausi šeimininkai yra Utenos apskrities gyventojai. Čia ugnis aplankė 42 gyvenamųjų namų kaminus. Ignalinos rajone, užsidegus suodžiams kamine, gyvenamasis namas sudegė iki pamatų.

PAGD panešime sakoma, kad jei po ilgo nekūrenimo laiko užkūrus krosnį ar židinį dūmai ima rūkti į patalpas, privaloma nedelsiant išvalyti krosnį ir dūmtraukį. Suodžiai nevalytuose dūmtraukiuose dažniausiai užsidega vėjuotą dieną. Tokiam gaisrui būdingas ūžesys kamine, iš kamino besiveržiančios kibirkštys ar net liepsnos. Jeigu taip atsitiko, reikia kuo skubiau užgesinti ugnį kūrykloje, sandariai uždaryti krosnies ir peleninės dureles, kad nebūtų traukos ir ugnis negautų šviežio oro, ir kviesti ugniagesius.

Pagal bendrąsias prieš-gaisrinės saugos taisykles, suodžius iš dūmtakių ir krosnių privalu valyti prieš šildymo sezoną, o jo metu – ne rečiau kaip kartą per ketvirtį, primena PAGD.

Eltos informacija