Daugiabučių namų modernizavimo procesas kasmet įgauna vis didesnį pagreitį

Marijampolė
Marijampolės savivaldybės nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Marijampolės savivaldybė

Dažnu atveju renovuotą namą atskiriame atkreipdami dėmesį į jo naują gražų fasadą, tačiau daugiabučio pastato renovacija nėra tik išorinis pastato grožis.

Šiandien į renovacijos sąvoką žiūrima kur kas plačiau – tai ir energijos taupymas, ir nekilnojamojo turto vertės didėjimas, ir žmogaus akiai nematomi, bet reikšmingi pakeitimai.

„Padidėjusi būsto vertė, komfortiškesnės gyvenimo sąlygos, gražesnė aplinka, sumažėjusios šildymo sąskaitos – vieni iš pagrindinių renovacijos proceso privalumų. Šiais privalumais besinaudojančių Marijampolės savivaldybės gyventojų skaičius per praėjusius metus išaugo. Per 2022-uosius buvo renovuoti 9 daugiabučiai namai – septyni Marijampolėje: Parko g. 12, R. Juknevičiaus g. 66, J. Basanavičiaus a. 4, Bažnyčios g. 28, Vytenio g. 31B, Draugystės g. 18, Jaunimo g. 16, ir du už miesto ribų: Marijampolės sav., Katiliškių k. P. Katiliaus g. 36 bei Gavaltuvos k., Šešupės g. 4.“, – pasakoja Marijampolės savivaldybės administracijos direktorius Karolis Podolskis. 

Rangos darbai pradėti vykdyti ir vyksta penkiuose daugiabučiuose namuose, keturi iš jų yra Marijampolėje (Aušros g. 42A, Vytauto g. 30A, J. Ambrazevičiaus-Brazaičio g. 21, Draugystės g. 25) ir vienas Igliaukoje (Jaunimo g. 7). Greitu metu matomi darbai turėtų prasidėti dar keturiuose daugiabučiuose – dviejuose Marijampolės mieste (R. Juknevičiaus g. 2, R. Juknevičiaus g. 4) ir dviejuose kaimiškosiose vietovėse (Marijampolės sav., Trakiškių k., Trakėnų g. 7, Patašinės k., Nausupės g.

Gyventojai, matydami naujai sutvarkytus namus, pabendravę su jau renovuotame name gyvenančiais draugais ar pažįstamais, supranta renovacijos naudą ir pagaliau „paleidžia“ nepagrįstas baimes. Sulig kiekvienais metais viskas keičiasi, visuomenė modernėja ir  renovacijos galimybę svarsto vis daugiau žmonių, kurie nori už patarnavimus mokėti mažiau, gyventi patogiau, jaustis geriau. 

Vien praėjusiais metais savivaldybės administracija gavo 16 daugiabučių namų valdytojų prašymus įtraukti jų daugiabutį namą į Marijampolės savivaldybės Energinio efektyvumo didinimo  daugiabučiuose namuose programą. Šios programos paskirtis – atkurti ar pagerinti Marijampolės savivaldybėje esančių  daugiabučių namų technines ir energines normatyvines savybes, siekiant esminių statinio reikalavimų visumos išlaikymo, šiluminės energijos sąnaudų sumažinimo ir racionalaus energinių išteklių naudojimo, gyventojų išlaidų šildymui sumažinimo ir gyvenimo kokybės pagerinimo.

„Marijampolės savivaldybė taip pat skatina ne tik pavienių daugiabučių namų, bet ir kvartalų atsinaujinimą. Greta renovuotų namų yra įrengiamos vaikų žaidimų aikštelės, tvarkomi šaligatviai, gerinama gyvenamoji aplinka“, – sako K. Podolskis.