REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Mokslas2020 m. Balandžio 28 d. 14:45

Daugelyje Panevėžio rajono mokyklų mokslo metai baigsis birželio 1-ąją

Panevėžys

„Tėvynės“, asmeninio albumo nuotr.

Jūsų PanevėžysŠaltinis: Etaplius.lt


128041

Šalyje siekiant sustabdyti koronaviruso plitimą ir įvedus karantiną, mokymasis vyksta nuotoliniu būdu. Daugelis mokyklų pirmosiomis karantino savaitėmis susidūrė su įvairiais nesklandumais: trūkinėjo ryšys, ne visi mokiniai turėjo kompiuterį arba ne visi galėjo prisijungti dėl programos apkrovos. Vis dėlto šiuo metu padėtis Panevėžio rajone jau taisosi ir, pasak mokyklų vadovų, viskas gerėja.

Krekenavos gimnazija

Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijos direktorius Vaidas Pocius pasakojo, kad nesklandumų pasitaiko vis mažiau. „Juk jau šešta savaitė, tad supratome klaidas, susigyvenome su ta mintimi, kad reikia mokyti nuotoliniu būdu, o ir kito kelio nėra, tad tenka visas problemas spręsti. Kiekvieną savaitę su mokytojais turime vaizdo susirinkimus, aptariame viską, kas gerai ir kas blogai.“

Paklaustas, ar dar yra tokių mokinių, kurie neturi kompiuterio, direktorius tvirtina, kad jau nebe. „Buvo iš pradžių, bet ačiū ministerijai ir rajono savivaldybei, kuri išsprendė šią problemą. Sudarė sąlygas, kad mokiniai turėtų įrangą. Vienintelė problema – daugiavaikės šeimos. Yra tokių šeimų, kurios turi keturis vaikus, o kompiuterius – tik du. Tačiau prieš porą dienų gavome naują planšetinių kompiuterių siuntą ir aprūpinsime tas šeimas.“

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius siūlo iki birželio 1 dienos ugdymo procesą tęsti nuotoliniu būdu, o vėliau pačioms mokykloms spręsti dėl mokslo metų pabaigos datos. „Iki birželio 1-osios mes siūlome dirbti nuotoliniu būdu ramiai, nesiblaškant, o po to kiekviena mokykla turi savo planą, su steigėju suderina mokslo metų pabaigos datą“, – trečiadienį per nuotolinį Švietimo ir mokslo komiteto posėdį sakė A. Monkevičius.

Taigi, ir Krekenavos gimnazijos direktorius V. Pocius, paklaustas, kada planuoja užbaigti šiuos mokslo metus, teigė, kad kol kas, jo žiniomis, nors dar neoficialiai, bet tikriausiai birželio 1-ąją.

94351755-249395072877850-3787544105710518272-n.jpg

Smilgių gimnazija

Smilgių gimnazijos direktorė Asta Kačarauskienė teigė, jog mokymas nuotoliniu būdu yra tikrai sudėtingesnis, nes reikia skirti daugiau laiko pasiruošimui, tačiau mokytojai ir mokiniai jau įpranta ir viskas sekasi vis geriau. „Džiaugiamės, kad kompiuteriais jau yra aprūpinti absoliučiai visi mokiniai. Tačiau jei yra tokių, kurie nori pasigerinti sąlygas, tai dar turime laisvų, kuriuos mielai kažkam įteiktume“, – paklausta apie situaciją su kompiuteriais pasakojo direktorė.

A. Kačarauskienė taip pat teigė, jog mokantis ir nuotoliniu būdu atsiranda tingių mokinių, kurie vengia dirbti. „Kaip ir gyvose pamokose, taip ir nuotolinėse, vis pasitaiko mokinių, kurie nenori dirbti, tingi, vengia atlikti užduotis. Tačiau tokie mokiniai galės skolas išsitaisyti po birželio 1-osios“, – atviravo ji bei pripažino, kad mokslo metus planuojama užbaigti birželio 1-ąją, tačiau abiturientams ir skolininkams teks mokytis ilgėliau.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija yra pasiūliusi mokslo metus baigti birželio 1-ąją, vėliau mokyklai nusprendus galėtų tęstis neformalaus švietimo veiklos, individualios konsultacijos mokiniams. Taigi, tokiu sprendimu ir vadovausis Smilgių gimnazija.

daiva-dirsiene-0196.jpg

Naujamiesčio gimnazija

Naujamiesčio gimnazijos direktorė Daiva Dirsienė džiaugėsi itin geru nuotolinių pamokų darbu. „Mes labai operatyviai per pirmąsias dvi savaites po karantino paskelbimo, kuomet mokiniams dar buvo duotos atostogos, viską susidėliojome, kas ko nemokėjo – išmoko, ir taip pasiruošėme“, – pasakojo direktorė.

„Prasidėjus karantinui, ištyrėme, kokios yra situacijos su kompiuteriais ir kita įranga šeimose. Kas ko neturėjo, parūpinome. Tad šiuo metu jau visi viską turi, – teigė D. Dirsienė ir pridūrė, jog jei pastebimi kažkokie nesklandumai pas mokinį, tuoj pat susisiekiama su jo šeima ir aiškinamasi, dėl kokių priežasčių nebuvo prisijungta. – Jei taip nutinka dėl kokių techninių kliūčių, stengiamės padėti, duoti naują kompiuterį. Esame net paskaičiavę, kad padėjome daugiau nei 33 procentams mokinių pagerinti mokymosi sąlygas.“

Šiuo metu Naujamiesčio gimnazijoje netgi vyksta klasės valandėlės. „Klasių auklėtojai susiskambina su visais auklėtiniais per programą ir veda klasės valandėles. Susitikimų metu kiekvienas mokinys pasako savo nuomonę apie tai, ką reikėtų tobulinti, keisti, o kas gerai. Tokiu būdu atliekame gyvą tyrimą dėl mokymosi kokybės“, – pasakojo gimnazijos direktorė.

Velžio gimnazija

Velžio gimnazijos pradinių klasių mokytojas Jonas Marcinkevičius teigė, kad vesti pamokas nuotoliniu būdu sekasi gerai. „Džiaugiuosi, kad tėveliai labai padeda. Todėl viskas vyksta sklandžiai, be trikdžių. Vaikai pilnai atsiskaito, yra grįžtamasis ryšys, greitai ištaisau namų darbus. Bendraujame ne tik per „Zoom“ ir „Microsoft Teams“ programas, bet ir per feisbuko tėvelių grupę.“

Paklaustas, kaip vyksta atsiskaitymai, jis teigė, jog pagrinde naudojamasi „Educa“ užduočių banku ir Emapamokos.ltelektroninėmis pratybomis. „Educa“ iškart įvertina mokinio užduotis, o per Emapamokos.ltvertinu aš. Parodau klaidas, jie pasitaiso. O kitus namų darbus jie nufotografuoja, atsiunčia ir aš pabraukiu, kur klaidos“, – pasakojo mokytojas J. Marcinkevičius.

94612542-561777154316033-2752327605779693568-n.jpg

Paliūniškio pagrindinė mokykla

Paliūniškio pagrindinės mokyklos logopedė spec. pedagogė Jovita Matkevičienė pasakojo, kad bendravimui su vaikais naudoja „Messenger“ programą. „Skambinu kiekvienai šeimai atskirai ir stengiuosi konsultuoti kiekvieną vaiką atskirai, skirti jam laiko.“

„Pirmosios savaitės buvo labai smagios, visi noriai dirbo, o dabar jau pastebėjau, kad ir vaikai pavargę, nebe tokie aktyvūs. Bet džiaugiuosi, kad tėveliai labai padeda, įsitraukia į logopedinius užsiėmimus, nes kuomet konsultacijos vykdavo gyvai, jie neateidavo ir nežinodavo, kaip padėti vaikui taisyklingai tarti žodžius namuose. Na, o dabar, matydami mano darbą, ir patys galės mokyti vaikus namuose“, – džiaugėsi logopedė J. Matkevičienė.

tevyne-logo-page-001.jpg



REDAKCIJA REKOMENDUOJA