Aktualijos | 3 MIN.

Daugėja nelegaliai dirbančių užsieniečių

Budintis Budėtojas
2017 m. lapkričio 17 d. 13:37
daugeja-nelegaliai-dirbanciu-uzsienieciu.jpg

Nors dirbančiųjų pagal individualios veiklos ir verslo liudijimus daugėja, statybų sektoriuje šešėlis nė trupučio nemažėja. Nelegalių darbuotojų rasta net „Akropolyje“, teigia Valstybinė darbo inspekcija (VDI).

Trečiadienį Klaipėdos savivaldybėje Valstybinės darbo inspekcijos skyriaus vedėjas Vytautas Ročys pateikė šių metų statistiką apie nelaimingus atvejus ir nelegalų darbą, kurio netrūksta nei rajone, nei pačiame uostamiestyje.

Šiemet žuvo 9 darbuotojai, iš jų 6 - Klaipėdos mieste. Dalis mirčių užfiksuota statybų sektoriuje. Tiesa, teigiamai nuteikia, jog nė viena mirtis nebuvo susijusi su alkoholio vartojimu. Praėjusiais metais uostamiestyje buvo užfiksuota viena mirtimi mažiau.

„Spalį žuvo darbų vadovas. Dieną prieš mirtį jis instruktavo savo darbuotojus, o žuvo pats. Buvo atvejis, kai šiemet Klaipėdos įmonės darbuotojas, prižiūrimas Vokietijoje, mirė namuose. Prasidėjo teisminiai ginčai. Teismas pripažino, kad mirtis - darbe“, - liūdnus atvejus prisiminė vyriausiasis darbo inspektorius.

Jo teigimu, daug pažeidimų užfiksuojama krovos kompanijose. Pasitaiko atvejų, kai darbuotojams nėra pateikta konkrečių darbo instrukcijų. Tačiau kartais nusižengia ir patys darbuotojai - kai kurie, pavyzdžiui, statybose dirba be šalmų.

V. Ročys labiausiai darbuotojų priežiūros pasigenda mažose įmonėse. Įrodžius įmonių pažeidimus, jos baudžiamos. Tačiau, pasak inspektoriaus, baudos darbdavių negąsdina. Valstybinė darbo inspekcija šiuo metu daugiausiai dėmesio skiria statyboms, krovos darbams ir laivininkystei.

„Užfiksavę pažeidimą, pirmą kartą skiriame 40 eurų baudą. Kai atvykstame, darbdaviai pradeda nerimauti. Tačiau sužinoję sumą nusišypso. Nusižengus dar kartą, įstatyme numatyta bauda siekia nuo 80 iki 880 eurų„, - sakė V. Ročys.

Pasak V. Ročio, VDI užfiksuoja ir daug nelegaliai dirbančių asmenų. Vienoje darboviečių Šilutėje buvo užfiksuota 10 nelegaliai dirbančių žmonių. Tačiau tokių buvo ir Klaipėdos „Akropolyje“. Vienoje kirpykloje iš keturių darbuotojų dvi neturėjo verslo liudijimo.

„Visada važiuojame su policija. Tikriausiai nėra atvejų, kad kurią dieną išvažiavę nerastume pažeidėjų. Užsieniečių skaičius, dirbančių nelegaliai, didėja. Praeitų metų pabaigoje aštuonių nebuvo kur priglausti. Tai problema. Jie atvažiavę nežino net savo teisių„, - tikino inspektorius.

V. Ročys taip pat atskleidė, jog vienoje Klaipėdos mokykloje iki šiol kai kurie mokytojai dirbo vienoje įstaigoje turėdami keletą sutarčių. Pagal naują Darbo kodeksą galima dirbti tik pagal vieną sutartį.

Griežtai draudžiama „Vakarų eksprese“ paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint leidėjų sutikimo.


Kelmė
Kelmės rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja apdovanota „Gerumo žvaigžde“
Gruodžio 15 d. vykusiame proginiame susitikime su savivaldybių Socialinės paramos skyrių vadovais, Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Jūratė Zailskienė pasveikino bendruomenėms itin svarbų darbą kasdien atliekančius specialistus.
Veidai | 2 MIN.
0
Lietuva
Lietuva
Jaučiatės pametę galvas, kantrybę ir sveiką protą, ieškodami vyriškų kalėdinių dovanų? Žymusis tenoras, aktorius, dviejų berniukų tėtis bei ryškumu jam nenusileidžiančios moters sutuoktinis Merūnas Vitulskis nuoširdžiai pataria renkant dovaną vyrams, o galimai – ir ne tik vyrams, nedaryti vienos didžiulės, esminės klaidos.
Lietuva | 4 MIN.
0
Kiekvieni metai moko mus kažko svarbaus – kartais tai pamoka, kurią išmokstame lengvai, o kartais – per iššūkius ir netikėtumus. Žvaigždės siunčia signalus, kurie padeda geriau suprasti, ką svarbiausia įsisavinti per ateinančius 12 mėnesių. Štai kokias pamokas šiemet jūsų Zodiako ženklui buvo paruošusios žvaigždės. Ar ko nors išmokote?
Horoskopai | 3 MIN.
0
Pasaulis
Šiauliai
Estija pradėjo parengiamuosius darbus pirmųjų penkių bunkerių Rusijos pasienyje statybai – jais šalis tikisi sustiprinti sienos gynybą nuo galimų Rusijos atakų. Ateinančiais mėnesiais planuojama pastatyti dar 23 bunkerius, Taline pranešė Estijos gynybos investicijų centras.
Pasaulis | 2 MIN.
0
Aukštabalio–Rasos gatvių kvartalas sunkiai atpažįstamas. Šio kvartalo gyvenamoji aplinka per daugelį metų buvo stipriai nusidėvėjusi. Sunykusios vaikų žaidimų vietos, duobėti ankšti kiemai, ant išvažinėtų vejų stovintys automobiliai, pavojingi pėsčiųjų takai. Pernai rudens pradžioje prasidėję darbai jau baigti. Į kvartalo atnaujinimą investuota beveik 3,8 mln. eurų.
Aktualijos | 3 MIN.
0


Vyriausybė pripažino žemės ir maisto ūkį nacionaliniam saugumui svarbia sritimi. Toks sektoriaus pripažinimas leis kurti ir palaikyti atsparią bei savarankišką šalies apsirūpinimo maistu sistemą.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 3 MIN.
1
Europos Komisijos (EK) pristatytas pasiūlymas dėl ilgalaikio Europos Sąjungos (ES) biudžeto 2028–2034 metams kelia daug rimtų klausimų. Ypač dėl to, kad žemės ūkio, kaimo plėtros ir žuvininkystės finansavimas mažėtų apie 20 proc. (palyginti su 2021-2027 metų laikotarpiu) ir dėl numatomo steigti naujo fondo.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 6 MIN.
1

Lietuva
Lietuva
Jaučiatės pametę galvas, kantrybę ir sveiką protą, ieškodami vyriškų kalėdinių dovanų? Žymusis tenoras, aktorius, dviejų berniukų tėtis bei ryškumu jam nenusileidžiančios moters sutuoktinis Merūnas Vitulskis nuoširdžiai pataria renkant dovaną vyrams, o galimai – ir ne tik vyrams, nedaryti vienos didžiulės, esminės klaidos.
Lietuva | 4 MIN.
0
Į Lietuvą iš kitų šalių gyventi atvykę žmonės susiduria su diskriminacija, o jos pasekmės – gyvenimas prasčiau prižiūrimame būste, didesnė nuomos kaina ir didėjanti socialinė atskirtis. Apie tai žmonės dažniausiai niekam nepraneša. Tai atskleidė Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos atliktas tyrimas.
Lietuva | 5 MIN.
1

Šiauliai
Radviliškis
Praėjusią savaitę, ketvirtadienį, posėdžiavusi Šiaulių miesto savivaldybės taryba nusprendė netenkinti prašymo sumažinti valstybinės žemės nuomos mokestį vaistinei „Valerijonas“. Siūlyta lengvata būtų sumažinusi mokėtiną sumą beveik 700 eurų, tačiau sprendimui pritarta nebuvo.
Politika | 4 MIN.
1
Gruodžio 11 dieną Pociūnų bendruomenės namuose surengtas Radviliškio rajono savivaldybės vadovų susitikimas su vietos gyventojais. Tai buvo gyvas, dalykiškas ir pagarbus pokalbis apie tai, kas žmonėms svarbiausia – susisiekimą, vaikų saugumą, gyvenamosios aplinkos tvarkymą ir bendruomenės ateitį.
Politika | 4 MIN.
0

Kelių eismo taisyklės (KET) sukurtos ne tik eismui reguliuoti, bet ir saugumui užtikrinti. Kai kuriems eismo dalyviams atrodo, kad laikytis visų taisyklių nėra būtina, tačiau toks požiūris yra klaidingas ir pavojingas. Net menkiausias taisyklių nepaisymas gali turėti skaudžių, o kartais ir tragiškų pasekmių.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0
Kelionė automobiliu – tai ne tik transporto priemonės vairavimas, bet ir emocinis iššūkis vairuotojui. Daugeliui kelią apkartina stresas, kuris iš dalies kyla ne dėl išorinių veiksnių, o dėl prasto pasiruošimo kelionei. Kruopštus kelionės planavimas leidžia sumažinti įtampą ir išvengti rizikos kelyje.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0

Pasaulis
Pasaulis
Estija pradėjo parengiamuosius darbus pirmųjų penkių bunkerių Rusijos pasienyje statybai – jais šalis tikisi sustiprinti sienos gynybą nuo galimų Rusijos atakų. Ateinančiais mėnesiais planuojama pastatyti dar 23 bunkerius, Taline pranešė Estijos gynybos investicijų centras.
Pasaulis | 2 MIN.
0
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį susitikime su aukštais kariškiais neabejojo pergale savo kare prieš Ukrainą. Vien tik šiais metais kaimyninėje šalyje, anot jo, užkariauta daugiau kaip 300 vietovių.
Pasaulis | 2 MIN.
1


Šiauliai
Pakruojis
Pastebėję, jog Šiaulių miesto įmonėms trūksta aiškumo apie jų vaidmenį galimų ekstremaliųjų situacijų metu, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai, Pramonės komiteto iniciatyva (pirmininkas Rolandas Gabrielaitis, UAB „Bodesa“ prezidentas), gruodžio 5 dieną pakvietė verslo atstovus į informacinį susitikimą su Šiaulių miesto savivaldybės Civilinės saugos ir mobilizacijos specialistais tema „Pasiruošimas ekstremaliosioms situacijoms: ką privalo žinoti įmonės“.
Verslas | 4 MIN.
0
Su Pakruojo rajono savivaldybės vadovais – meru Sauliumi Margiu, vicemere Simona Lipskyte, administracijos direktore Aušra Dveliene ir savivaldybės skyrių vedėjais susitiko UAB „Milsa“ generalinis direktorius Mantas Makulavičius, vykdantysis direktorius Mindaugas Verbickas, AB „Klovainių skalda“ gen. Direktorius Gediminas Mozūras, projektų ir inovacijų direktorius Imantas Kuncevičius, UAB „Eksplosita“ verslo plėtros direktorius Vaidas Zubavičius.
Verslas | 2 MIN.
0

Šiauliai
Radviliškis
Vakar Šiauliuose pareigūnams įkliuvo neblaivi vairuotoja, praneša teisėsauga.
Kriminalai | 2 MIN.
0
Vakar policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl vagysčių vienoje Radviliškio rajono parduotuvių.
Kriminalai | 2 MIN.
0


Akmenė
Šiauliai
Pirmadienį policija sulaikė Akmenės rajone girtą automobilį vairavusį vyrą.
Gatvė | 2 MIN.
0
Gatvė | 2 MIN.
0
Vilnius
Panevėžys
Policija surado vairuotoją, kuris, kaip įtariama, pirmadienį Vilniaus rajone partrenkė ir mirtinai sužalojo pėsčiąją. Vairuotojas iš eismo įvykio vietos pasišalino, tačiau po dienos buvo rastas.
Gatvė | 3 MIN.
0
Tragiškas trečiadienio rytas Panevėžio rajone: per avariją žuvo lengvojo automobilio vairuotojas.
Gatvė | 2 MIN.
0

Radviliškis
Radviliškis
Gruodžio 11–14 dienomis, Kosove, Prištinos mieste, vyko Europos jaunimo tekvondo čempionatas, į kurį atvyko virš 500 kovotojų iš visos Europos.
Sportas | 2 MIN.
0
Praėjusį penktadienį Nostra.lt – RKL B diviziono C grupės rungtynėse BC „Radviliškis“ namuose 101:74 (30:16, 26:21, 20:17, 25:20) nugalėjo Klaipėdos „VKKM-Neptūnas“ komandą ir įrašė varžovams pirmąjį sezono pralaimėjimą.
Sportas | 3 MIN.
0


Kelmė
Radviliškis
Gruodžio 15 d. vykusiame proginiame susitikime su savivaldybių Socialinės paramos skyrių vadovais, Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Jūratė Zailskienė pasveikino bendruomenėms itin svarbų darbą kasdien atliekančius specialistus.
Veidai | 2 MIN.
0
Radviliškio viešojoje bibliotekoje – ypatinga ir širdį šildanti naujiena. Edukatorė, gražiadarbė ir ilgametė knygų namų bičiulė Žydra Jomantienė Kraštotyros-leidybos skyriui padovanojo vertingų senųjų leidinių.
Veidai | 2 MIN.
0
Radviliškis
Šiauliai
Gruodžio 12-ąją Sidabravo kultūros namuose vyko tradicinis padėkos vakaras „Gerumo sparnai“. Į šventę atvyko Lietuvos Respublikos Seimo nario Sauliaus Luščiko padėjėja Justina Šereivaitė, kuri perdavė ir įteikė padėkas Daivai Leščinskienei, Gintarui Žilėnui, Jonui Vilčiauskui. Nuoširdžius sveikinimo žodžius tarė Radviliškio rajono savivaldybės vicemeras Alfredas Juozapavičius.
Kultūra | 3 MIN.
0
Šiaulių rajono socialinės paramos skyriaus vedėjai Jolantai Šiuparienei įteiktas aukščiausias socialinės apsaugos ir darbo ministro apdovanojimas „Gerumo žvaigždė“.
Veidai | 2 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Lietuvoje savarankiškai dirbančių asmenų skaičiui viršijus 300 tūkst., vis daugiau kalbama ir apie jų poreikį įsigyti nekilnojamojo turto. Kelias iki nuosavo būsto savarankiškai dirbantiesiems gali būti sudėtingesnis. Finansų įstaigos, vertindamos laisvai samdomų specialistų ar smulkiųjų verslininkų paraiškas, taiko griežtesnius kriterijus, todėl norint gauti paskolą būtina kruopščiai pasiruošti, rašoma banko „Bigbank“ pranešime žiniasklaidai.
Namai | 5 MIN.
0
Šiandien vos keliais paspaudimais telefono ekrane technologijos tvarko namus, reguliuoja šildymą ir apšvietimą bei apsiperka. Inovacijos ir dirbtinis intelektas yra integruojamas net į buitinės technikos prietaisus, pavyzdžiui, šaldytuvus. Technologinės naujovės leidžia palengvinti jų priežiūrą, su kuria susiję nemažai mitų. Kokie jie ir ar juose yra bent krislas tiesos?
Namai | 5 MIN.
0

Kelmė
Radviliškis
Gruodžio 15 d. vykusiame proginiame susitikime su savivaldybių Socialinės paramos skyrių vadovais, Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Jūratė Zailskienė pasveikino bendruomenėms itin svarbų darbą kasdien atliekančius specialistus.
Veidai | 2 MIN.
0
Radviliškio viešojoje bibliotekoje – ypatinga ir širdį šildanti naujiena. Edukatorė, gražiadarbė ir ilgametė knygų namų bičiulė Žydra Jomantienė Kraštotyros-leidybos skyriui padovanojo vertingų senųjų leidinių.
Veidai | 2 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Jaučiatės pametę galvas, kantrybę ir sveiką protą, ieškodami vyriškų kalėdinių dovanų? Žymusis tenoras, aktorius, dviejų berniukų tėtis bei ryškumu jam nenusileidžiančios moters sutuoktinis Merūnas Vitulskis nuoširdžiai pataria renkant dovaną vyrams, o galimai – ir ne tik vyrams, nedaryti vienos didžiulės, esminės klaidos.
Laisvalaikis | 4 MIN.
0
Kartais iš vieno prisilietimo gali suprasti viską, kartais – absoliučiai nieko. O jei keisčiausius objektus turėtumėte liesti tik…pėdomis?
Laisvalaikis | 6 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Kiekvieni metai moko mus kažko svarbaus – kartais tai pamoka, kurią išmokstame lengvai, o kartais – per iššūkius ir netikėtumus. Žvaigždės siunčia signalus, kurie padeda geriau suprasti, ką svarbiausia įsisavinti per ateinančius 12 mėnesių. Štai kokias pamokas šiemet jūsų Zodiako ženklui buvo paruošusios žvaigždės. Ar ko nors išmokote?
Horoskopai | 3 MIN.
0
Gruodžio septynioliktoji – 351-oji metų diena (trečioji 50-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 15 dienų.
Horoskopai | 4 MIN.
0

Lietuva
Lietuva
Šventiniu laikotarpiu tautiečių širdyse ir lėkštėse silkė užima garbingą vietą. Ji patiekiama su „patalais“, svogūnais, morkomis, grybais ar net razinomis – tikra klasika, be kurios sunku įsivaizduoti Kūčių stalą. Tačiau ši nedidelė, nebrangi ir ištisus metus prieinama žuvis – kur kas daugiau nei mūsų virtuvės pažiba. Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ primena, kad silkė yra itin mėgstama ir kitų tautų virtuvėse, o jos maistinė vertė neretai lenkia net kur kas brangesnes žuvis.
Virtuvė | 5 MIN.
0
Šventiniam laikotarpiui desertų studijos „Macaroom“ konditerės Giedrė Pečenkienė ir Jovita Morkūnaitė siūlo alternatyvą įprastiems ir visiems jau puikiai pažįstamiems imbieriniams sausainiams. Nors speculoos sausainių pavadinimas skamba neįprastai, tai įdomesnė imbierinių sausainių versija, kurią kiekvienas labai nesudėtingai pasigamins namuose.
Virtuvė | 3 MIN.
0