Darbo partijos užmojis: Šiauliuose – naujas modernus baseinas

Šiauliai
Austėja Stankevičiūtė/Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Artėjant savivaldos rinkimams, portalas Etaplius.lt pristato tiesiogines transliacijas socialiniame tinkle „Facebook“ su kandidatais į Šiaulių miesto merus. Studijoje jau antrą kartą apsilankė Darbo partijos kandidatė į Šiaulių miesto merus Danguolė Martinkienė bei kandidatas į miesto tarybą Ričardas Švickis. Politikai aptarė opiausias miesto problemas ir išsikėlė naujų tikslų, kaip gerinti Šiaulių miestą.

Didžiuojasi savo profesionalia komanda

Darbo partijos kandidatė į Šiaulių miesto merus D. Martinkienė jau 16 metų dirba Šiaulių miesto taryboje, yra dirbusi mero patarėja, vicemere, turi patirties vyriausybėje. Dirbo kultūros ministro patarėja, tris kadencijas dirba sveikatos ir socialinių reikalų komitete, todėl yra sukaupusi nemažai politinės patirties.

Politikė džiaugiasi, kad gali dalyvauti rinkimuose su itin profesionalia ir patikima komanda.

„Labiausiai didžiuojuosi savo patikima, jauna, profesionalia ir politikoje patyrusia komanda. Visi jie gyvena Šiaulių mieste, visiems rūpi jų pačių darbo, kiemo aplinka, kaip augs jų vaikai, anūkai, jiems svarbu, kaip čia gyvens ir jausis miesto žmonės“, – apie savo komandą pasakoja D. Martinkienė.

Nori bendruomeniškumo

Kaip teigia kandidatė į Šiaulių miesto merus, kuriant Darbo partijos programą labai daug prie to prisidėjo ir miesto bendruomenė.

„Mes daug kalbėjome apie tai, kaip jaučiasi žmonės mieste. Pasidžiaugėme, kad mūsų miestas gražėja, daug sutvarkytų gatvių, sudėtų naujų trinkelių, daug naujų aikščių. Bet daugelį iš jų neramino jausmas – supriešinta, atskirta miesto bendruomenė nuo miesto valdžios.

Mano supratimu, miesto vadovai turėtų būti tie žmonės, kurie glaudžiai ir artimai bendrauja su miesto žmonėmis ir sprendžia jiems iškilusius aktualius klausimus. Šitas jausmas mūsų mieste nėra pakankamai geras, todėl miesto gyventojai pasiūlė kaip vieną iš prioritetų įtraukti darnų ir sklandų bendravimą su miesto vadovais“, – pasakojo politikė.

Rūpi miesto infrastruktūra

Dar vieni Darbo partijos komandos prioritetai – kiemų aplinka, automobilių statymo vietos kiemuose, nemokamas viešasis transportas.

„Be abejonės, mūsų pagrindinis prioritetas yra nemokamas viešasis transportas. Apie kurį mes jau nuo 2019 metų kalbame savo programoje. Gal kažkam tai ir atrodo neįmanomi dalykai, tačiau aš noriu pabrėžti, kad šiandien ši paslauga miestui kainuoja 5 milijonus.

Šiauliai yra pakankamai turtingas miestas, turi vis augantį biudžetą, galėtų tikrai išspręsti šią problemą. Prioritetinis darbas, man tapus mere – bus nemokama viešojo transporto paslauga Šiaulių mieste. Mes paieškosim dar papildomų 2 milijonų.  Šiauliečiai gyvens švaresniame mieste, kur bus sutvarkyta infrastruktūra“, – apie savo užmojus kalbėjo kandidatė.

Miestui trūksta modernaus baseino

Darbo partijos kandidatas į miesto tarybą Ričardas Švickis teigia, kad Šiauliams trūksta naujo, modernaus baseino. Pasak politiko, esant Šiaurės Lietuvos centru, jis yra ypatingai reikalingas.

Šiaulių miesto gyventojai, norėdami papramogauti baseine, važiuoja į aplinkinius rajono miestus – į Pasvalį, Radviliškį ar Tytuvėnus.

„Mieste trūksta gero baseino, kur būtų galima šiauliečiams sportuoti, leisti laiką pirtyse, nes išaugus ekonominiams kaštams užsidarė pagrindinis miesto pramoginis baseinas.

Šiuo metu tai aktuali problema Šiauliams, kiek žinau 2014-2015 metais buvo patvirtintas baseino projektas – su pirtimis, su vietomis žiūrovams. Mūsų partijos prioritetas yra naujas baseinas Šiauliams“, – teigė R. Švickis.

Tikisi, kad šiauliečiai nori pokyčių mieste

„Nevisiškai svarbu, už ką balsuos šiauliečiai, labiausiai džiaugčiausi, jeigu šiauliečiai norėtų pokyčių mieste. Tie pokyčiai yra būtini visiems, kad ir kokios partijos atstovai bus išrinkti. Žinoma, labai džiaugčiausi, jeigu miesto gyventojai pasitikėtų Darbo partija.

Daugelis šiauliečių nebenori gyventi su jiems „primesta“ nuomone. Dabar mūsų mieste atrodo, kad visi turime gyventi taip, kaip kažkas iš miesto vadovų nori, taip būti neturėtų“, – apie savo planus kalba D. Martinkienė.

Pažada, kad žmonės bus visada išgirsti

Pasak politikės, miesto gyventojai privalo būti išgirsti ir visada išreikšti savo nuomonę.

„Nenoriu, kad mieste žmonės protestuotų dėl kertamų medžių, nenoriu, kad žmonėms būtų liepiami daryti tam tikri dalykai. Miesto gyventojai patys turi nuspręsti, kaip gyventi mūsų mieste. Pirmiausia, ką aš noriu su savo komanda pažadėti, tai, kad žmonės visada bus išgirsti, galės išreikšti savo nuomonę. Gyvas pokalbis ir kontaktas su žmogumi yra svarbiausias. Norisi, kad būtų išgirstas ir suprastas kiekvienas miesto gyventojas.

To darbo partija tikrai sieks, jeigu žmonės padės, aš manau, mes visi būsime tikrai laimingesni. Mūsų miestas bus augantis miestas, noriu, kad Šiauliuose studijavę žmonės liktų ir galėtų gauti gerai apmokamą darbą, kurtų savo verslą ir šeimą.

Mes neturime profesionalios muzikos salės, neturime pramoginio baseino, tačiau turime galimybę viską įgyvendinti, esame pakankamai turtingas miestas“, – apie savo miesto viziją pasakojo politikė. 

 

Politinė reklama bus apmokėta iš Darbo partijos rinkiminės sąskaitos, užsak.nr. 100657.