Darbo partijos būstinėje apsilankė teisėsauga, tyrimą atlieka Europos prokuratūra

d80ef9c6d3cbf3c559007de295a5723b84177347
Lietuva
BNS/Fotobankas nuotr.
Etaplius Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Antradienį Darbo partijos būstinėje lankėsi teisėsaugos pareigūnai ir atliko tam tikrus procesinius veiksmus, išsinešė šūsnį dokumentų, skelbia naujienų portalas „15min“.

Nurodoma, kad tarptautinį tyrimą, kurio pagrindu pareigūnai ir lankėsi partijos būstinėje, atlieka Europos prokuratūra. Tai Eltai patvirtino ir Generalinės prokuratūros atstovė Gintarė Vitkauskaitė-Šatkauskienė.

V. Fiodorovas: partija byloje jokiu statusu nedalyvauja

Eltai susisiekus su Darbo partijos vicepirmininku Viktoru Fiodorovu šis patikino, jog apie „darbiečių“ būstinėje apsilankiusius pareigūnus jis žino nedaug aplinkybių. Visgi, politikas patikino, kad pati partija kaip juridinis asmuo ikiteisminiame tyrime niekaip nefigūruoja.

„Vėlai vakare iš partijos advokato sužinojau, kad vyko partijos būstinėje tam tikri procesiniai veiksmai. Kokie tie veiksmai buvo – man negalėjo konkretizuoti. Nei bylos, nei susijusių asmenų, nes jie yra pasirašę, kad negali atskleisti informacijos, kol viskas vyksta“, – Eltai sakė V. Fiodorovas.

„Buvau informuotas, kad partija jokiu statusu toje byloje nedalyvauja ir kažkaip nėra susijusi“, – patikino jis.

Visgi, klausiamas, ar byla gali būti susijusi su atskirais partijos vadovybės nariais, V. Fiodorovas teigė nežinąs.

„Man atskleidė (informacijos – ELTA) tik tiek, kiek galėjo atskleisti kaip partijos vicepirmininkui“, – pridūrė jis.

ELTA primena, kad Darbo partija ne kartą buvo atsidūrusi teisėsaugos akiratyje. Vadinamojoje „juodosios buhalterijos“ byloje partijai mesti kaltinimai dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo. Tuo metu partijos vadovas Viktoras Uspaskichas ir šiuo metu kalintis parlamentaras Vytautas Gapšys bei kiti asmenys nuteisti baudomis.

Darbo partija pripažinta kalta dėl kyšininkavimo ir prekybos poveikiu „MG Baltic“ byloje – jai skirta daugiau kaip 300 tūkst. eurų siekianti bauda, o buvęs partietis V. Gapšys nuteistas 4 su puse metų laisvės atėmimo bausme.