PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2018 m. Rugpjūčio 30 d. 13:45

Darbo partijos advokatas: V. Gapšiui pridedami ir kaltinimai partijai

Lietuva

Dmitrijaus Radlinsko (Alfa.lt) nuotr.

Reporteris LinaŠaltinis: Etaplius.lt


50424

Darbo partijos advokatas Vaidotas Sviderskis sako, kad kaltinamasis aktas yra nesuprantamas ir partija negali pripažinti pateiktų kaltinimų. Jo teigimu, Vytautas Gapšys niekada neturėjo įgaliojimų veikti Darbo partijos vardu, o norint pareikšti daugiau kaltinimų, kaltinamajame akte juridinė Darbo partijos veika painiojama su fiziniu asmeniu V. Gapšiu.

„Prokuratūra paima vieną kitą epizodą ir priklijuoja prie visos partijos. Jeigu iš kaltinimo išgriūtų juridinis asmuo Darbo partija, tai gautųsi taip, kad V. Gapšys jokios naudos net nėra gavęs. Norint V. Gapšį patraukti atsakomybėn yra pridėti kaltinimai per partiją. Partija kaip asmuo suklijuojamas su vienu asmeniu, nes kitaip niekaip neišeina“, - žurnalistams ketvirtadienį sakė V. Sviderskis.

Vilniaus apygardos teisme prasidėjo jau šeštasis, vadinamosios „MG Baltic“ bylos teismo posėdis, kurioje kaltinamieji yra dviejų partijų - Lietuvos liberalų sąjūdžio ir Darbo partijos - nariai bei koncernas „MG Baltic“. Į ketvirtadienį vykstantį teismo posėdį susirinko visi kaltinamieji: Šarūnas Gustainis, Gintaras Steponavičius, Vytautas Gapšys, Eligijus Masiulis bei Raimondas Kurlianskis. Teismo posėdis prasidėjo buvusio „darbiečio“ V. Gapšio parodymais.

V. Gapšys pabrėžė tikėjęsis, kad prokuroras persigalvos ir dar kartą perskaitys kaltinamąjį aktą, apgalvos savo kaltinimus ir juos pakeis. Jis taip pat patikino niekada nebuvęs Darbo partijos vadovu.

„Kaltinamajame akte minimos mano pareigos, Darbo partijos pirmininko pirmasis pavaduotojas, šios pareigos niekuo nesiskiria nuo kitų pavaduotojų, tik tuo, kad reikėtų pavaduoti pirmininką, bet man jo pavaduoti taip ir neteko“, - sakė V. Gapšys.

V. Gapšys dėl kaltinimo, kad jis paėmęs kyšį dėl „Vilniaus-Utenos“ kelio rekonstrukcijos projekto Seime ir taip turėjęs paveikti Seimo narius, sako, kad prokuroras kaltinamajame akte suplakė faktus ir niekur neįrodo, kad V. Gapšio palankumas koncernui „MG Baltic“ buvo kažkoks išskirtinis.

„Kaltinimai yra visiškai nepagrįsti“, - sakė V. Gapšys.

Pasak buvusio „darbiečio“, dėl šio kelio rekonstrukcijos dalyvauti konkurse galėjo visos kelių rekonstrukcijos įmonės. Taip pat V. Gapšys sako, kad tuo metu Seime jis buvo tas žmogus, kuris siekė šį projektą finansuoti valstybės lėšomis.

„Atsirado užsispyrėlis, kuris prieštaravo šiam projektui, tai buvau aš. O dabar šis projektas atsisuko prieš mane“, - sakė V. Gapšys.

Pasak V. Gapšio, jo ir visos gynybos pozicijos yra nelygios su prokuroru, nes šis pokalbių įrašus turi jau trejus metus, o gynybai jų taip ir neleista turėti, tik susipažinti. Taip pat V. Gapšys sako, kad jo pokalbis su R. Kurlianskiu buvo užfiksuotas spalio mėnesį, o projektas buvo įregistruotas jau birželio mėnesį.

„Kriminalinės žvalgybos metu buvo užfiksuotas mano pokalbis su R. Kurlianskiu 2014 m. spalio mėnesį, o projektas buvo įtrauktas jau birželio mėnesį“, - sakė V. Gapšys.

Jis pripažino gerai pažinojęs R. Kurlianskį, bet pabrėžė, kad pokalbio metu jis nieko jam nežadėjo ir neteikė tikslinės informacijos apie „Vilnius-Utena“ kelio rekonstrukciją.

„Aš nežadėjau daryti įtaką ar imti atlygį už balsavimą Seime“, - teigė V. Gapšys.

Jis pabrėžė, kad priiminėjant „Vilniaus-Utenos“ projektą tiesiogiai per jį nebuvo veikiami jokie sprendimai Seime. Nebuvo sutarta nei dėl jokio kyšio davimo ar gavimo, kad būtų paveikiami Darbo frakcijos nariai Seime.

„Manęs niekada nebuvo prašyta jokio frakcijos palaikymo, man nereikėjo Seime pristatinėti šio projekto“, - sakė V. Gapšys.

V. Gapšys kaltina prokurorą Justą Laucių kitų Seimo narių palaikymu ir mano, kad kaltinimai kaltinamajame akte gali būti susiję su kitais Seimo nariais ir jų priešiškumu V. Gapšiui. Pasak V. Gapšio, prokuroras J. Laucius kabinete laiko Naglio Puteikio nuotrauką.

Pasak V. Gapšio, paklausus prokuroro, kodėl jis laiko N. Puteikio nuotrauką savo kabinete, J. Laucius atsakęs: vieni kabinasi prezidentės nuotrauką, aš - kitų politikų.

„Ar palankumas Nagliui Puteikiui, ar jo palaikymas neturėjo įtakos kaltinimams?“, - duodamas parodymus klausė V. Gapšys.

Pirmadienį parodymus teismui davė Raimondas Kurlianskis bei Eligijus Masiulis. Abu kaltinamieji savo kaltę neigė. Taip pat ir koncernas „MG Baltic“ bei partijos Liberalų sąjūdis, Darbo partija nepripažino kaltinamajame akte išdėstytų kaltinimų.

Teisėsauga įtaria, kad politikai, imdami kyšius iš „MG Baltic“, palaikė ar inicijavo koncernui palankius sprendimus Seime bei kitose valstybės institucijose, taip pat darė poveikį nulemiant viešųjų pirkimų laimėtojus, primena ELTA.

Ikiteisminio tyrimo metu apklausta daugiau nei 150 asmenų, iš kurių daugiau kaip 50 - praėjusios ir šios kadencijos Seimo nariai, keletas buvusių ministrų, Europos Parlamento narių. Atlikta daugiau nei 200 apklausų ir daugiau nei 30 kratų.

Įtariama, kad Š. Gustainis gavo daugiau nei 8 tūkst. eurų kyšį, G.Steponavičius - 15 tūkst. eurų, V. Gapšys - daugiau nei 27 tūkst. E. Masiulis įtariamas paėmęs daugiau nei 106 tūkst. eurų kyšį.

Darbo partija įtariama kyšininkavimu ir prekyba poveikiu, Liberalų sąjūdis - kyšininkavimu, prekyba poveikiu ir piktnaudžiavimu, o „MG Baltic“ įtariamas šių partijų papirkimu ir prekyba poveikiu.

Įtariama, kad politikai dėl kyšių tarėsi su koncerno „MG Baltic“ viceprezidentu R. Kurlianskiu, o vėliau Seime ar kitose institucijose siūlė arba palaikė koncernui palankias iniciatyvas.

ELTA