REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2018 m. Gegužės 11 d. 07:56

Darbo grupė spręs, kokią formuluotę siūlyti referendumui dėl dvigubos pilietybės

Lietuva

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


37305

Darbo grupė, kuri sprendžia pasirengimo referendumui dėl dvigubos pilietybės klausimus, penktadienį ketina aptarti galimas referendumui teikiamas formuluotes.

„Bandysime susidėlioti formuluotę, kuri būtų pakankamai aiški ir paprasta eiliniam rinkėjui. Turime keletą įvairių variantų, pradedant Pasaulio lietuvių bendruomenės pateiktais siūlymais, baigiant buvusių darbų grupių įvairiais variantais. Turime Konstitucinio Teismo (KT) atstovų įvairius pamąstymus, taip pat manau, kad iš frakcijų irgi bus siūlymų“, - Eltai sakė darbo grupės vadovas Seimo vicepirmininkas Arvydas Nekrošius.

Pasak jo, planuojama apsispręsti, ar didžioji dalis formuluotės turės būti įrašyta būtent Konstitucijoje, ar didesnė dalis turėtų būti konstituciniame įstatyme. „Kiek teko kalbėtis su darbo grupės nariais, tai daugelis yra linkę apsispręsti ir palaikyti tą mintį, kad Konstitucija būtų menkai keičiama, o visa kita gultų į įstatymo projektą“, - sakė A. Nekrošius.

Manoma, kad referendumas dėl dvigubos pilietybės galėtų vykti per pirmąją ir antrąjį Prezidento rinkimų turą, tačiau darbo grupė šiuo klausimu dar nėra apsisprendusi. Preliminariai planuojama, kad Lietuvos Prezidento rinkimų pirmasis turas gali būti surengtas 2019 m. gegužės 12 d., antrasis turas - gegužės 26 d.

„Kol kas darbo grupė dėl datos nėra apsisprendusi, bet tai vienas iš tikėtinų variantų“, - sako A. Nekrošius.

Jo teigimu, sprendimą dėl referendumo datos ir formuluotės Seimas turėtų priimti dar šioje pavasario sesijoje.

Kaip ELTA jau skelbė, Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos narys Žygimantas Pavilionis apgailestauja, kad vangiai vyksta pasiruošimas 2019 metais planuojamam referendumui dėl dvigubos pilietybės, nes šiuo metu dar nėra sutarimo dėl formuluotės, dėl paties referendumo, dėl finansavimo.

„Dar esame toli nuo sutarimo. Mes nelaimėsime referendumo, jeigu visi nesutarsime. (...) Sutarimas turės būti visuotinis. Seime turėsime dėl to balsuoti ir tik tada skelbti referendumą“, -spaudos konferencijoje yra sakęs Ž. Pavilionis.

Pasaulio lietuviai, visuomenininkai kreipėsi į Seimą ir Vyriausybę reikšdami susirūpinimą „dėl vangiai vykstančio pasiruošimo ir Lietuvos valdžios abejingumo artėjančiam 2019 m. referendumui, kuris lems, ar lietuviai, gyvenantys užsienyje ir dėl įvairių priežasčių priimdami kitos šalies pilietybę, turės galimybę išsaugoti teisę į prigimtinę - Tėvynės Lietuvos pilietybę“.

Savo kreipimesi, kuris buvo pristatytas spaudos konferencijoje Seime, jie prašo teikti prioritetą pilietybės klausimui ir nedelsiant imtis strateginių veiksmų, užtikrinsiančių sėkmingą kampanijos „Lietuvos pilietybės išsaugojimui -TAIP!“ veiklą. Kreipimesi prašoma sutelkti visą visuomenę Lietuvoje ir už jos ribų, numatyti tinkamą finansavimą.

ELTA



REDAKCIJA REKOMENDUOJA