Darbas iš namų: kaip sukurti aplinką, skatinančią produktyvumą?

roletai (nuotr. Domus Lumina)
Lietuva
Roletai. Domus lumina nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Šiais moderniais laikais darbas iš namų neabejotinai tapo daugelio žmonių gyvenimo dalimi. Naujos technologijos ir pokyčiai rinkoje skatina vis labiau ieškoti galimybių dirbti nuotoliniu būdu. Tačiau norint sukurti tokį asmeninį biurą namuose, kuris leistų produktyviai dirbti, privalu atsižvelgti į kelis aspektus. Tad kokie jie?

Nuo ko pradėti?

Pirmas žingsnis, kuriant darbo aplinką namuose, turėtų būti tinkamos vietos pasirinkimas. Svarbu apibrėžti vieną dalyką: valgomojo stalas virtuvėje ar valgomajame nebus puikus pasirinkimas. Juk kas norėtų, kad tokia namų vieta asocijuotųsi su darbu?

Jei norite integruoti namuose asmeninį biurą, aiškiai atskirkite gyvenamąją ir darbo erdvę. Radę potencialią vietą, patikrinkite, ar ji atitinka šiuos du esminius reikalavimus:

1. Ar yra geras apšvietimas? Darbo kampelis turėtų būti šviesus, t. y. į jį turėtų patekti pakankamai saulės šviesos. Geriausia, jei netoliese būtų langas ir tai būtų pagrindinis apšvietimo šaltinis. Jei patenkantys saulės spinduliai trukdo darbui, puiki išeitis – roletai. Jie leidžia patogiai valdyti šviesos srautą, o tamsiu paros metu suteikia privatumo.

2. Ar matote darbo vietą nuo sofos, lovos ar valgomojo stalo? Kaip ir minėta anksčiau, gyvenamoji ir darbo zonos turėtų būti kuo labiau atskirtos, kad galėtumėte kokybiškai pailsėti. Vis dėlto, jei jūsų namuose tokios galimybės nėra, pabandykite pasitelkti įvairias dekoracijas, kad atitrauktumėte dėmesį nuo darbo.

Stalas ir kėdė – esminiai elementai

Stalas ir kėdė – darbo erdvės komforto šaltinis. Rinkitės jūsų skonį atitinkančius baldus, kad sukurtumėte sau patinkančią zoną. Jei neapsisprendžiate dėl stalo, bene puikiausias pasirinkimas – neutralios spalvos medinis stalas. Jis suteiks patalpai šilumos, atrodys autentiškai ir natūraliai. Ieškokite tokio, kuris turėtų stalčių ar lentynėlių daiktams susidėti. Kėdę derinkite prie rašomojo stalo. Įsitikinkite, kad ji atitinka stalo aukštį, turi jūsų poreikiams tinkamą nugaros atramą.

Praktiški ir estetiški aksesuarai

Funkcionalūs ir estetiški aksesuarai padės sukurti jaukią, širdžiai mielą namų biuro atmosferą ir taip skatins produktyvumą. Rinkdamiesi pirmiausia galvokite apie save: kas jus ramina, įkvepia, džiugina?

Štai keletas idėjų darbo kambario dekorui:

  • Kvapni žvakė, kuri jūsų asmeninį biurą pavers tikra ramybės ir susikaupimo oaze.

  • Mėgstami kambariniai augalai – ne tik puošmena, bet ir teigiamai veikia oro kokybę.

  • Paveikslai ir sienų dekoracijos su jus įkvepiančiomis citatomis arba mėgstamais peizažais.

Paprasta ir efektyvu, tiesa?

Darbas iš namų yra laikomas ateities darbo modeliu, todėl verta skirti laiko ir pastangų siekiant susikurti savo asmeninį biurą. Tinkamai suorganizavus šią erdvę, atsiveria galimybė dirbti patogiai ir mėgautis tuo, ką darote, nepatiriant streso dėl netinkamos darbo aplinkos poveikio. Pasinaudokite pateiktais naudingais patarimais ir tapkite produktyvesni.

 

Reklama