Darbą pradėjo naujos kadencijos Varėnos rajono taryba ir meras

Varėna
Živilė Puidokaitienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Varėnos rajono savivaldybė

Balandžio 14-ąją įvyko pirmasis Varėnos rajono savivaldybės dešimtojo šaukimo tarybos posėdis. Jame prisiekė naujai išrinkti meras Algis Kašėta bei Tarybos nariai.

Pirmasis naujos kadencijos tarybos posėdis prasidėjo Lietuvos Respublikos himnu. Vėliau Tarybos nariai iškilmingai prisiekė, jų priesaikas priėmė ir tarybos nario pažymėjimus kiekvienam įteikė Varėnos rajono savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkė Laima Denutienė. Po priimtų priesaikų posėdžio pirmininkavimas buvo perduotas išrinktajam Varėnos rajono savivaldybės merui Algiui Kašėtai.

Pirmajame posėdyje buvo svarstomas klausimas „Dėl pritarimo teikiamai kandidatūrai į Varėnos rajono savivaldybės vicemero pareigas“. Taryba pritarė, kad vicemeru būtų paskirtas iki šiol Varėnos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas ėjęs Alvydas Verbickas.

Taip pat buvo priimtas sprendimas paskirti Varėnos rajono savivaldybės tarybos narį Audrių Saulyną, kai A. Saulynas negalės eiti šių pareigų, – Joną Kleponį, pavaduoti merą ar laikinai eiti mero pareigas, kai meras dėl atostogų, laikinojo nedarbingumo ar kitų pateisinamų priežasčių laikinai negalės eiti savo pareigų.

Tarybos posėdyje buvo perskaitytas viešas pareiškimas, kad politinio komiteto „Drauge su Jumis“, Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų ir Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovai, turėdami 13 mandatų iš 25, sudaro savivaldybės tarybos daugumą.

Varėnos rajono savivaldybės taryboje taip pat dirbs 6 mandatus Taryboje laimėję Lietuvos socialdemokratų partijos, 5 mandatus – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos ir 1 mandatą – politinio komiteto „Atsigręžkime į žmogų“ atstovai.

Pasikeitus Vietos savivaldos įstatymui, Savivaldybės administracijos direktorių skiria nebe Taryba, o meras.

Varėnos rajono savivaldybės vicemeru pradėjo dirbti Alvydas Verbickas, Varėnos rajono savivaldybės administracijos direktore – Vilma Miškinienė.