Darbą baigė Neringos paplūdimių gelbėtojų komandos

resize_1200x900_img_20230829_102418
Neringa
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Neringos savivaldybė

Darbą baigė Neringos paplūdimių gelbėtojų komandos, kurioms pavyko užtikrinti, kad visi skęstantieji būtų išgelbėti. Kaip pastebi gelbėtojai, iššūkių šią vasarą netrūko, didžiulį dėmesį teko skirti prevencijai.

Didžiausias ir  garsiausiai nuskambėjęs įvykis – sėkmingai pasibaigusi septynių žmonių gelbėjimo operacija Neringos laukiniame paplūdimyje. Kaip pastebi galbėtojai, būtent laukiniuose paplūdimiuose ir kyla daugiausia problemų.
„Užsukame ir į šiuos paplūdimius, įspėjame, jei galioja draudimas maudytis, tačiau dažnai šiuose paplūdimiuose sulaukiame priešiškos reakcijos“, – su Neringos savivaldybės meru Dariumi Jasaičiu darbo įspūžiais dalinosi gelbėtojai.

Kaip pavyzdį gelbėtojai pateikia Juodkrantės laukinį paplūdimį link Nidos: „ten vien duobės, ten ir skendimų daug būna“.

Vėjuotų dienų šią vasarą netrūko, tad ir draudimą maudytis žyminčią raudoną vėliavą paplūdimių lankytojams tekdavo išvysti dažnai. Gelbėtojai juokėsi prisiminę, kad pasitaikė ir tokių akimirkų, kuomet raudoną vėliavą keičiant į geltoną, šis veiksmas būdavo lydimas plojimais.

Sveikatai pavojingu iššūkiu tiek paplūdimių lankytojams, tiek gelbėtojams tampa ir vasarotojus džiuginantis užsiėmimas – duobių kasimas. Pavojingais spąstais jos tampa gelbėtojams skubant į iškvietimą keturratėmis transporto priemonėmis. Šios problemos aktualumą patvirtina ir tai, kad pasaulyje jau egzistuoja praktikų, kuomet yra taikomos baudos už paplūdimyje paliktą iškastą didesnę duobę.

Neringos gelbėtojai minėjo, kad šią vasarą būta net keletas konfilktiškų situacijų su nuo kopų sklendžiančių skraidyklių pilotais, kurie neapaisant prašymų skrenda virš oficialių paplūdimių.

Juodkrantėje dirbančius gelbėtojus šią vasarą džiugino atnaujinta šios gyvenvietės centrinė gelbėjimo stotis. „Juk šiandien tai naujausia gelbėjimo stotis Lietuvoje“ – susitikimo su meru metu pastebėjo gelbėtojai.

Džiugiu šios vasaros įvykiu tapo ir tai, kad Lietuvos paplūdimio gelbėtojų čempionate Neringos gelbėtojų komanda antrus metus iš eilės iškovojo pirmąją vietą.

Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis dėkoja Biudžetinės įstaigos „Paslaugos Neringai“ gelbėtojų komandai už iššūkių kupiną ir didžiulės kantrybės reikalaujantį darbą: „Nuoširdžiai dėkoju kiekvienam komandos nariui už rūpinimąsi Neringos gyventojų ir svečių saugumu, už prevencinį darbą ir operatyvumą gelbėjant žmonių gyvybes“.