Dar vienas viešam interesui ir ŠRATC palankus teismo sprendimas

Dar vienas viešam interesui ir ŠRATC palankus teismo sprendimas
Šiauliai
Reporteris Agnė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras (ŠRATC) laimėjo bylą prieš pusiau požemines atliekų surinkimo aikšteles Šiaulių mieste rengusias UAB „TIS“ ir belgų įmonę Zweva Environment BVBA, kurios Šiauliuose įrengė nekokybiškus ir sutarties sąlygų neatitinkančius pusiau požeminius atliekų surinkimo konteinerius.

Ginant viešąjį interesą, ŠRATC sutartį nutraukė

Dar 2018 metų spalį trys jungtinės veiklos partneriai, atstovaujami UAB „TIS“, pasirašė prekių, paslaugų ir rangos pirkimo sutartį, kurioje buvo sutarta Šiaulių miesto savivaldybės teritorijoje suprojektuoti ir įrengti 289 pusiau požemines atliekų surinkimo konteinerių aikšteles, jose sumontuojant 1290 pusiau požeminių konteinerių.

Gindama Šiaulių miesto gyventojų interesus, ŠRATC sutartį nutraukė paaiškėjus, kad beveik šimte naujų aikštelių sumontuoti 429 konteineriai turi akivaizdžių defektų ir trūkumų. Jungtinės veiklos partneriams ginčijant šį faktą, ŠRATC buvo priverstas pasitelkti nepriklausomus ekspertus, kurių ekspertizės išvados patvirtino, kad įrengti konteineriai ne tik turi defektų bei trūkumų, tačiau neatitinka pačių jungtinės veiklos partnerių deklaruotų konteinerių savybių.

Sutartis nutraukta ne iš karto

Jungtinės veiklos partneriams ŠRATC sudarė galimybę išgelbėti sutartį, sudarant ketinimų protokolą, kuriame numatytos sąlygos, per kiek laiko ir kokiu būdu įrengti konteineriai turi būti sutvarkyti. Tačiau susitarimo neįvykdžius iki nustatyto termino pabaigos, sutartis buvo nutraukta.

Dar vienu sutarties nutraukimo pagrindu tapo ir kitas sutarties pažeidimas, kuris paaiškėjo jau nutraukus sutartį. UAB „TIS“ pateikė negaliojančią AB Šiaulių bankas išduotą garantiją, skirtą sutarties įvykdymo užtikrinimui.

UAB „TIS“ ir Zweva Environment BVBA Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro sprendimą nutraukti sutartį apskundė teismui, tačiau išnagrinėjus duomenis, teismas priėjo išvados, kad ieškovai neįvykdė ketinimų protokolo, ŠRATC negavo kokybiškų konteinerių, todėl turėjo teisę nutraukti sutartį. Tokią teisę turėjo ir dėl nesuteiktos banko garantijos.

ŠRATC pozicija

„Tai jau nebe pirmas mūsų laimėtas teismas, ginant viešąjį interesą. Viena iš mano misijų, ką prieš pradėdamas vadovauti ŠRATC deklaravau ir įstaigos dalininkams – išvalyti Šiaulių regiono atliekų tvarkymo grandinę nuo nesąžiningų bei gyventojams žalą darančių paslaugų teikėjų. Sutelktos ŠRATC komandos bei profesionalių teisininkų pagalba mums tai pavyksta” – teigia antrus metus ŠRATC vadovaujantis Žilvinas Šilgalis.

Direktorius džiaugiasi, kad „ir teismai vis aiškiau stoja viešo intereso pusėje ir priima teisingus sprendimus bei nepasiduoda abejotinos reputacijos verslininkų ir jiems atstovaujančių brangiai apmokamų advokatų manipuliacijoms“.

Vykdomas naujas konkursas  

Siekiant Šiaulių mieste įrengti visas suplanuotas aikšteles, šių metų balandžio gale buvo paskelbtas naujas pusiau požeminių konteinerių aikštelių įrengimo viešojo pirkimo konkursas, su kurio pasiūlymais buvo susipažinta birželio pradžioje. Šiuo metu vyksta pasiūlymų vertinimas. ŠRATC tikisi, kad ES lėšomis finansuojamas projektas bus užbaigtas sėkmingai ir likusios aikštelės Šiauliuose bus įrengtos tvarkingos ir be trūkumų.

Šiauliečiai gali susipažinti su aikštelių žemėlapiu 

Ar pusiau požeminių konteinerių aikštelės yra numatytos įrengti ir jūsų daugiabučio kieme, galite pasitikrinti žemėlapyje (violetiniais bokšteliais pažymėtos planuojamos aikštelės, geltonais laukeliais žymimos jau įrengtos). Jei savo daugiabučio namo adresu suplanuotos aikštelės nematote arba turite pasiūlymų, kur tokios aikštelės reikėtų, ŠRATC laukia laiškų su pasiūlymais adresu: info@sratc.lt