PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2024 m. Rugpjūčio 22 d. 08:36

Dar vienas paspirtuko gaisras – dviratė priemonė užsidegė garaže

Prienai

Freepik.com nuotr.

Ingrida SteniulienėŠaltinis: ELTA


314941

Lietuvoje užregistruotas dar vienas elektrinio paspirtuko gaisras – dviratė priemonė rasta deganti garaže Prienų rajone.

Kaip informuoja Kauno priešgaisrinė gelbėjimo valdyba, trečiadienį, 10 val., gautas pranešimas, kad Pakuonio miestelyje, Tylos gatvėje, kilo gaisras.

Vyriškis pranešė, kad pastebėjo iš garažo rūkstančius dūmus. Atidaręs garažo vartus, pastebėjo degantį elektrinį paspirtuką. Gaisrą užgesino pats, ugniagesiai nebuvo kviesti.

Aprūko garažo sienos, apdegė elektrinis paspirtukas, elektros instaliacija, krovimo laidai.

Šiemet Lietuvoje kilo 9 gaisrai, kai degė paspirtukai, jų baterijos, akumuliatoriai, drono ličio baterija. Ugniagesiai vyko gesinti 6 gaisrų dėl užsidegusių paspirtukų baterijų, 1 elektrinio dviračio baterijos ir 1 drono baterijos. Per visus praėjusius metus ugniagesiai sulaukė 10 tokių iškvietimų.

Rugpjūčio 14 dieną Radviliškyje, bendrabutyje, dėl šios priežasties atvira liepsna degė bendrabučio tipo butas. Bute įvykus sprogimui išvirto sienos. Ugniagesiai iš pastato evakavo 18 žmonių (tris neįgalius išnešė). Gaisro metu apdegė ir į ligoninę buvo išvežta moteris. Dar viena moteris patyrė šoką, nualpo ir dėl sutrikusios sveikatos taip pat buvo išvežta į ligoninę. Šeši gyventojai apžiūrėti vietoje, į ligoninę nevežti.

Rugpjūčio 17 dieną Vilniuje, daugiabučiame gyvenamajame name, pirmajame aukšte pro buto langą veržėsi dūmai. Bute degė kraunama paspirtuko baterija. Gaisro metu apdegė kilimas, aprūko kambarys. Iš buto buvo išvesti ir medikams perduoti du žmonės, jie nenukentėjo.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas sako, kad tinkamai naudojamos ličio jonų baterijos yra saugios, tačiau gaisro pavojų kelia šių baterijų mechaniniai pažeidimai, netinkamas įkrovimo režimas, per daug intensyvus naudojimas.

„Ličio jonų baterijų gaisrai yra išties pavojingi, nes išplinta labai greitai, gaisro pradžia primena sprogimą. Vos užsidegusios baterijos dega labai intensyviai ir jas ypač sudėtinga užgesinti, nes dažniausiai būna integruotos prietaiso viduje ir apsaugotos nuo išorės poveikio, o tai trukdo efektyviai tiekti gesinimo medžiagas į degančios baterijos vidų. Pagrindiniai ženklai, rodantys, kad baterija gali užsidegti yra šie: baterija yra išsipūtusi, matosi mechaniniai pažeidimai (pažeistas korpusas, deformacijos, įtrūkimai), įkraunant labai stipriai kaista“, – sako ugniagesiai.

Turintiems elektrinius paspirtukus, riedžius ar dviračius patariama juos naudoti atsargiai, kad baterijos nepatirtų smūgių ar nebūtų kitaip mechaniškai pažeistos, taip pat jokiu būdu negalima pašalinti gamyklinių greičio ar galios apribojimų. Ypač svarbu baterijas įkrauti tinkamais ir tvarkingais įkrovikliais, laikytis gamintojo nustatyto įkrovimo režimo, nepalikti krautis per naktį. Įkraunant elektrinius prietaisus būtina pasirūpinti, kad arti nebūtų degių daiktų ir medžiagų.

„Įkraunamų paspirtukų ar dviračių nestatykite prie išėjimo ir patalpų durų, kad netikėtai kilęs gaisras neužblokuotų evakuacijos kelio“, – sako ugniagesiai.

Patariama namuose turėti nedegų audeklą ir bent 4 kg ugnies gesintuvą, tinkamą elektros prietaisams gesinti.

Užsidegus paspirtukui gaisro židinį reikia gesinti vandeniu, nes ličio baterijas reikia šaldyti. Išskyrus tuos atvejus, jeigu paspirtukas užsidega įkrovimo metu. Tuomet jo gesinti vandeniu negalima. Nebent prieš pradedant gesinti jis išjungiamas iš elektros tinklo.

Jeigu paspirtukas užsidegė patalpoje, pirmiausia reikia išjungti jį iš elektros tinklo ir kviesti ugniagesius gelbėtojus. Paspirtukui užsidegus važiuojant, reikia kuo greičiau sustoti ir kviesti ugniagesius gelbėtojus. Svarbu, nenumesti paspirtuko šalia degių medžiagų ar pastato sienos.

Ugniagesiai pataria elektrinį paspirtuką krauti naudojant tik originalų įkroviklį, neoriginalūs arba netinkami įkrovikliai gali sukelti akumuliatoriaus pažeidimus ar net gaisro pavojų. Paspirtukas turi būti kraunamas gerai vėdinamoje aplinkoje, reikia stebėti įkrovimo laiką ir nepalikti krautis per ilgai, ypač naktį.

„Reguliariai tikrinkite akumuliatoriaus būklę. Jei pastebite bet kokių deformacijų, išsiskleidusių cheminių medžiagų arba akumuliatorius per daug kaista, nenaudokite jo ir kreipkitės į specialistą“, – pataria ugniagesiai.

#PASPIRTUKAS#GAISRAS#PRIENAI#GARAŽAS