Dar 24 Klaipėdos teisėjai valstybės prašo atlyginti žalą dėl per mažų atlyginimų

Klaipėda
Pixabay.com nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Dar 24 teisėjai valstybės prašo atlyginti žalą dėl anksčiau gautų per mažų atlyginimų.

Regionų apygardos administracinis teismas pirmadienį pranešė, kad Klaipėdos teisėjų skundas pateiktas praėjusių metų gruodį, tačiau byla sustabdyta, kol Konstitucinis Teismas (KT) pateiks savo išaiškinimą.

Pareiškėjai skunde nurodo, kad įstatymų leidėjo neteisėtas neveikimas, kai nuo 2013 metų sparčiai keliant minimalią mėnesio algą ir sparčiai didėjant vidutiniam šalies mėnesiniam darbo užmokesčiui, nesant valstybėje ekonominės krizės ir jokios sunkios padėties, teisėjų atlyginimai nebuvo proporcingai didinami, prilygsta teisėjų atlyginimo mažinimui.

Be kita ko, anot jų, tai tuo pačiu yra teisėjų nepriklausomumo principo pažeidimas, teisės į teisingą darbo apmokėjimą pažeidimas, nuosavybės teisės pažeidimas, diskriminacinių sąlygų lyginant su panašios profesijos atstovais taikymas.

Šiais pažeidimais yra padaryta ir toliau daroma žala visai teismų sistemai, tuo pačiu ir pareiškėjams.

Jie prašo atlyginti žalą, kuri kiekvienam siekia nuo 70,9 tūkst. iki 90,5 tūkst. eurų.

Regionų apygardos administracinis teismas jau yra sustabdęs dvi tokias bylas ir kreipėsi į KT. 

Teismas ketina vertinti, ar pagrindiniam valstybės įstatymui neprieštarauja teisėjų apmokėjimą reglamentuojantys teisės aktai, kuriuose teisėjų pareiginė alga apskaičiuojama neatsižvelgiant į aiškiai apibrėžtus kriterijus ar ekonominius rodiklius.

KT yra konstatavęs, kad teismo prašymai yra pagrįsti teisiniais argumentais, ir priėmė juos nagrinėti.