PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2019 m. Rugsėjo 10 d. 14:58

Dantų protezavimas: ką reikėtų žinoti?

Vilnius

Irma BagūnėŠaltinis: Etaplius.lt


98377

Netekti dantų yra labai nemalonu, o dantų neturėjimas sukelia kasdienį stresą bei nepasitikėjimą savimi. Todėl netekus dantų, reikėtų kuo greičiau pradėti galvoti apie jų atkūrimą. Vienas populiariausių apsisprendimų - dantų protezavimas.

Odontologijos klinikos „Papadent“ vadovas, gydytojas-odontologas Tomas Strumbrys sako, kad žmonėms vis dar kyla daugybė klausimų ir baimių dėl protezavimo, todėl jis sutiko atsakyti į populiariausius iš jų.

Kada reikalingas protezavimas?

Vis dar yra pacientų, kurie mano, kad dantų protezai - tema, kuri aktuali tik senyvo amžiaus žmonėms. Tačiau šiuolaikinė odontologija leidžia protezuojant atkurti ne tik visus, bet ir vieną ar kelis dantis. Renkantis, kokia protezavimo metodiką reikėtų taikyti pacientui, odontologas visuomet pasidalija savo nuomone, tačiau galiausiai sprendimą priima pats pacientas. „Ne paslaptis, kad dažniausiai lemiamas faktorius yra dantų protezavimo kaina. Pavyzdžiui, protezai ant savų dantų yra pigesni nei ant implantų, deja, norint atstatyti vieną trūkstamą dantį tenka šlifuoti šalia esančius dantis, tokioje situacijoje yra geriau rinktis implantaciją. Tačiau kiekvienu atveju reikia įvertinti konkrečią situaciją bei kitų dantų būklę“, - sako gydytojas odontologas Tomas Stumbrys.

4l5a1048.jpg

Ar galimas protezavimas išsaugant kitus dantis?

Kartais žmonės maišo protezavimą su dantų implantavimu, nes tai susiję procesai. Protezavimas yra tarsi danties apvilkimas tam tikra medžiaga - protezais. Jie yra įvairių rūšių, gaminami iš kokybiškų medžiagų. Protezavimas gali būti atliekama arba ant savo dantų, arba ant implanto.

Kai pacientas yra netekęs kelių dantų, o šalia esantys dantys irgi reikalauja gydymo bei protezvaimo, galima rinktis protezavimą ant savų dantų. Tokiu atveju šoniniai dantys yra nušlifuojami, kad ant jų būtų maunami pagaminti protezai ir juos laikytų. „Dažniausiai tokia technika taikoma, kai atliekamas dantų protezavimas pavieniais vainikėliais arba tiltais. Toks metodas yra geras, jeigu norite išsaugoti esamus dantis“, - sako gydytojas-odontologas Tomas Stumbrys.

Kai protezais norima atkurti vieną dantį, taip pat galima rinktis protezavimą ant savo danties. Tokiu atveju yra išvalomi danties kanalai, į šaknies kanalus įleidžiamas kaištis, kuris sutvirtina danties pagrindą, dantis apšlifuojamas, o ant jo tvirtinamas vainikėlis - protezas.

rdan8059.jpg

Kada reikalingi implantai?

Svarbu atminti, kad dantų protezai, kurie yra tvirtinami ant natūralių žmogaus dantų, nėra ilgaamžis sprendimas. Vis dažniau gydytojai pacientams primena, jog toks sprendimas gali padėti 5-10 metų. Po šio laiko protezas gali nebeatlikti savo funkcijų, o protezuotas dantis gali suskilti. Pasitaiko atvejų, kai pacientai, prieš 5 metus pasirinkę vieno danties protezavimą vainikėlių, ateina nustebę, nes danties šaknis po tiek metų skilo pusiau. „Kartais manoma, kad tai gydytojo darbo brokas, tačiau taip nėra. Protezas tiesiog „atitarnavo“ savo laiką. Tuomet norint atkurti dantį ar kelis, reikės naudoti implantus. Implantai dažniausiai pasirenkami dėl to, jog tai ilgaamžis sprendimas. Implantų gamintojai suteikia savo gaminiams garantiją iki gyvenimo galo. Dar daugiau, neprigijus implantui - nemokamai įsriegiamas naujas. Savo klinikoje pacientams siūlome šiuolaikiškus, aukščiausios kokybės implantus, kurie plačiai taikomi daugelyje pasaulio šalių“, - sako gydytojas-odontologas Tomas Stumbrys.

Jis sako, kad pacientai dažnai nustemba, sužinoję, kad ant dantų implantų galima atkurti ne tik vieną, kelis, bet ir visus dantis. Pavyzdžiui, vis dažniau odontologijos klinikose apsilanko žmonėms, daugybę metų nešioję išimamus implantus. Pavargę nuo nemalonaus jausmo ir nuolatinio dirginimo, jie pasirenka dantų implantaciją pagal „All-on-4“ metodiką ir jau kitą dieną džiaugiasi atkurta šypsena.

Reklama