Dalyje sostinės prekybos centrų nusidriekė eilės atsiimti maisto atliekoms rūšiuoti skirtas priemones

VMS_8292-1536x1024
Vilnius
S. Žiūros / Vilniaus m. savivaldybės nuotr.
Justė Ancevičiūtė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Po pasirodžiusių Vilniaus miesto savivaldybės raginimų atsiimti maisto atliekoms rūšiuoti skirtas priemones dalyje prekybos centrų nusidriekė eilės. Savivaldybė džiaugiasi tokiu Vilniaus gyventojų aktyvumu ir tikina siekianti užtikrinti, kad miestiečiams maistui rūšiuoti skirtus oranžinius maišelius bei kibirėlį atsiimti būtų patogu.

Įrašais apie prekybos centruose nusidriekusias laukiančiųjų eiles Vilniaus miesto gyventojai dalijosi socialiniuose tinkluose.
 
Savo ruožtu Vilniaus miesto savivaldybės Komunikacijos skyriaus Ryšių su žiniasklaida specialistas Gabrielius Grubinskas sako, kad savivaldybė džiaugiasi tokiu dideliu gyventojų susidomėjimu maisto atliekoms rūšiuoti skirtomis priemonėmis.
 
„Mūsų vertinimu, tai rodo didelį žmonių sąmoningumą ir suinteresuotumą rūpintis tvarumu bei gyvenamosios aplinkos ateitimi“, – teigia jis. 
 
Savivaldybės duomenimis, iki šios dienos Vilniaus gyventojams jau išdalinti beveik 33 tūkst. maisto atliekų rūšiavimo priemonių komplektų – tai sudaro kiek daugiau nei dešimtadalį visų savivaldybės teritorijoje esančių namų ūkių.
 
Savivaldybė: siekiame, kad priemones atsiimti būtų patogu 
 
G. Grubinskas patikina, kad savivaldybė deda visas pastangas, kad gyventojams atsiimti maisto atliekoms rūšiuoti skirtą kibirėlį ir oranžinius maišelius būtų patogu.
 
„Nuo gruodžio 11 d., kai buvo pradėtas dalinimas, atsiimti kibirėlį ir maišelių ruloną buvo galima savivaldybėje, visose seniūnijose ir didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse, o nuo Naujųjų metų taip pat organizuojamos mobiliosios komandos, kurios kasdien vyksta į didesnio gyventojų susibūrimo vietas, prie prekybos centrų. Mobiliosios komandos kiekvienoje vietoje dirba ne trumpiau nei 3 valandas. Grafikas sudaromas taip, kad per dviejų savaičių laikotarpį bent po kartą mobilioji komanda atvyktų į kiekvieną iš 21 Vilniaus savivaldybės seniūnijų teritorijų“, – informaciją pateikia jis. 
 
G. Grubinskas taip pat akcentuoja, kad maisto atliekoms rūšiuoti skirti kibirėliai ir maišeliai bus dalinami nemokamai visus šiuos metus, o rūšiavimo priemones gali atsiimti kiekvienas Vilniaus gyventojas – nepriklausomai, ar yra deklaravęs gyvenamąją vietą sostinėje, ar ne. 
 
ELTA primena, kad naujoji tvarka atskirai rūšiuoti maisto atliekas nuo 2024 metų numatoma Lietuvos teisės aktuose, o šiuos pokyčius visas Europos Sąjungos (ES) valstybes nares įpareigojo įgyvendinti ES direktyva.