Dalis Baltarusijos IT įmonių svarsto trauktis iš Lietuvos

writing-e-mails_1098-19729
Lietuva
Freepik.com nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Baltarusijos opozicijos lyderės Sviatlanos Cichanouskajos biuro atstovas sako, kad dalis į Lietuvą persikėlusių baltarusiškų informacinių technologijų (IT) įmonių svarsto trauktis iš šalies.

Jis LNK Žinioms sakė, kad tai skatina Lietuvos politikų ketinimai vėl svarstyti ribojimus į šalį atvykstantiems Baltarusijos piliečiams.

„Girdėjome iš keleto Baltarusijos IT kompanijų, kad jos galvoja apie persikėlimą iš Lietuvos“, – trečiadienį transliuotame reportaže sakė Valeras Kovaleuskis.

„Įmonės atėjo čia, nes joms buvo patikinta, kad jos jausis saugios, gaus prieglobstį ir dabar atrodo, kad valdžios institucijos priima sprendimus, kurie paneigia teisę atvykti ir dirbti Lietuvoje“, – teigė jis.

Seimo nariai sako, kad prie griežtesnių ribojimų Baltarusijos piliečiams grįš rugsėjį prasidėjus parlamento rudens sesijai.

Jeigu jie būtų suvienodinti su pavasarį Rusijos piliečiams įvestomis sankcijomis, baltarusiams būtų papildomai apsunkintos galimybės atvykti į Lietuvą, įsigyti nekilnojamojo turto.

„Investuok Lietuvoje“ duomenimis, šalyje šiuo metu gyvena 5,2 tūkst. Baltarusijos IT specialistų. 

Ekonomikos ir inovacijų ministrė, Laisvės partijos lyderė Aušrinė Armonaitė sakė, kad svarstant ribojimus „svarbiausia neišvyti ir negąsdinti žmonių, kurie yra prieš režimą ir kurie atvažiavo nuo jo pabėgti“.

Konservatorius, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas teigė, kad kalbos apie iš Lietuvos pasitrauksiančias Baltarusijos įmones yra „kažkokia šantažo forma“.