PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2024 m. Balandžio 9 d. 14:04

Dainų šventės žygio koncertas skambėjo Nemenčinėje

Vilnius

Etaplius.ltŠaltinis: Vilniaus raj. savivaldybės inf.


297498

Sekmadienį, balandžio 7 d., Dainų šventės, kuri šiais metais mini savo 100-metį, žygis per Lietuvą stabtelėjo Nemenčinėje, kur miško estradoje susibūrusiems gyventojams ir svečiams dovanojo ypatingą muzikinę šventę.

Susirinkusiuosius pasveikino Vilniaus rajono savivaldybės meras Robert Duchnevič, kuris džiaugėsi, kad Dainų šventės žygio per Lietuvą unikalia dalimi tapo Nemenčinė, kur persipina, kaip ir visame Vilniaus rajone, skirtingos kultūros, tautybės, tradicijos.

„Tai šventė, kuri vienija skirtingas kartas, regionus, Lietuvoje gyvenančius žmones ir išeivius. Ji neša ne tik dainas, bet ir vienybę, meilę, kultūrą, stato draugystės tiltus tarp skirtingų žmonių ir tautų. Būtent tokiomis kultūrinėmis šventėmis, kuriose yra vietos visiems, kuriame puikų, gražų Vilniaus rajoną, nuostabią ir mylimą Lietuvą“, – sakė meras R. Duchnevič ir palinkėjo visiems, kad Dainų šventė nuolat skambėtų mūsų širdyse.

Dainų šventės žygį įprasmina simbolika – inkilas, medis ir paukštis. Būtent medžiuose yra šie paukščių namai, kuriuose gimsta gyvybė, tad paukštis ir medis yra neatsiejami, o paukštis nuo seno yra dainos simboliu. Šiųmetį Dainų šventės šūkį „Kad giria žaliuotų“ puikiai papildo Dainų žygio tikslas: kad giria čiulbėtų. Kiekviename žygio mieste nutupiantis simbolinis inkilas, kviečia visus gaminti ir kelti į medžius šiuos paukščių namus, prisidedant prie gamtos išsaugojimo ateinančioms kartoms.

Net 617 – tiek iš viso inkilų pagamino 33 Vilniaus rajono savivaldybės bendrojo ugdymo švietimo įstaigos. Dalis pagamintų inkilų papuošė Nemenčinės miestą ir jo girias, o likusius po Dainų šventės žygio koncerto mokiniai iškabins savo gimtose gyvenvietėse.

Pirmas žygio renginys vyko Kretingoje, vėliau Vievyje, Pasvalyje, Marijampolėje, Lazdijuose, Jonavoje ir Anykščiuose. Prieš keletą savaičių Nemenčinės kultūros centro G. J. Mincevič vardo Reprezentacinis lenkų dainų ir šokių ansamblis „Wileńszczyzna“ vyko į Anykščius, iš kur atsivežė simbolinį inkilą ir perėmė žygio estafetę. Tęsdamas savo kelionę, žygis nukeliaus į Plungę, Mažeikius ir Tauragę.

Šventės Nemenčinėje metu koncertavo folkloro ir tautinių šokių kolektyvai, orkestras bei chorai iš Vilniaus, Vilniaus rajono, Švenčionių, Molėtų bei Nemenčinės:

  • Vilniaus Karoliniškių muzikos mokyklos pučiamųjų instrumentų orkestras (vadovai Eimantas Anskaitis, Aivaras Linkevičius ir Artūras Maniušis);
  • Švenčionių dainų ir šokių ansamblis „Aukštaitija“ (vadovė Jolanta Razmienė);
  • Pagyvenusių žmonių šokių kolektyvas „Trepsis“ (vadovė Jolanta Razmienė);
  • Liaudiškų šokių kolektyvas „Perła“ (vadovas ir choreografas German Komarovski, choreografai Eva Iftodij ir Ervin Mečkovski);
  • Vilniaus folkloro ansamblis „Labingis“ (vadovė Milda Ričkutė);
  • Vilniaus universiteto folkloro ansamblio „Ratilio“ (vadovė Milda Ričkutė);
  • Reprezentacinis Lenkų dainų ir šokių ansamblis „Wileńszczyzna” (vadovė Natalija Sosnovskaitė, choreografė Leonarda Kliukovska);
  • Molėtų gimnazijos mišrus jaunimo choras „MG“ (vadovė Rūta Vekerotienė, chormeistris Gustas Braškys);
  • Rudaminos kultūros centro Vaidotų skyriaus mišrus choras „Pagirių dainoriai“ (vadovė Janina Pamarnackienė, koncertmeistrė Jurgita Umaraitė);
  • Nemenčinės muzikos mokyklos jaunių choras (vadovas Ramūnas Juknevičius, koncertmeistrė Judita Ūksaitė);
  • Rudaminos meno mokyklos jaunių choras (vadovė Genovaitė Kumpienė, koncertmeistrė Marina Kuchta);
  • Rudaminos „Ryto“ gimnazijos jaunimo mišrus choras „Balsų mozaika“ (vadovė Lina Jaskevičienė, chormeisteris Kęstutis Jaskevičius).

Didžioji Lietuvos dainų šventė 2024 „Kad giria žaliuotų“ vyks birželio 29–liepos 6 dienomis.