Dainų mikrorajono darželinukai, pedagogai ir tėvai padovanojo paukšteliams namus

atsisiųsti (3)
Šiauliai
Etaplius Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Pranešimas spaudai

Šiaulių lopšelio-darželio „Žiogelis“ pedagogės: Lijana Vėlaitienė, Eurika Šleinienė, Rima Atraškevičienė ieškodamos naujų netradicinių kūrybinės išraiškos būdų, ugdymo metodų, darbo formų su vaikais, jų tėvais bei socialiniais partneriais parengė projektą „Padovanok paukšteliams namus“.

Šiuo projektu formavo ekologinės kultūros pradmenis, ugdė teisingą vaiko požiūrį į gamtą, siekiant ją saugoti ir puoselėti. Kasmet kovo 20 d. minima Pasaulinė Žemės diena. 

Šią dieną vaikams yra pristatoma aplinkos apsaugos svarba, skatinamas kasdienis gamtos pažinimo siekis, raginama priimti palankius aplinkai sprendimus. Pavasarį atgimsta spalvos, bunda žemė, augalai, gyvūnai, bei sugrįžta iš šiltųjų kraštų į gimtuosius namus paukščiai. Sugrįžtančius dera 
pasitikti svetingai, šiltai ir jaukiai.

Dalyvauti patirtiniame ugdymosi procese buvo pakviesti Dainų mikrorajono ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų ugdytiniai, Laisvalaikio ir poilsio parko „Beržynėlis“ darbuotojai, tėvai ir pedagogai.

Šiai dienai paminėti sukvietė darželio bendruomenę ir socialinius partnerius, kur skambėjo vaikų dainos, eilėraščiai, klausėsi parskrendančių paukščių balsų įrašų, aktyviai judėjo. 

Vaikai įgijo žinių kaip teisingai prižiūrėti gamtą, ją saugoti ir puoselėti. Renginį vainikavo, apie trisdešimt, vaikų ir tėvelių pagamintų inkilėlių kėlimas į medžius.

Šiaulių lopšelis – darželis „Žiogelis“
Mokytoja metodininkė Rima Atraškevičienė
Vyr. mokytoja Lijana Vėlaitienė
Vyr. mokytoja Eurika Šleinienė