Sportas2024 m. Liepos 28 d. 15:14

D. Rapšys su antru rezultatu pateko į žaidynių pusfinalį (tarp 16 stipriausiųjų – R. Meilutytė ir K. Teterevkova)

Lietuva

Danas Rapšys / Kipras Štreimikis / LTOK

Alfa.ltŠaltinis: ALFA.LT

311659

Lietuvos plaukikas Danas Rapšys sėkmingai pradėjo pasirodymą Paryžiaus olimpinių žaidynių 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje. Sekmadienį vykusiose atrankos varžybose D. Rapšys finišavo per 1 min. 45,91 sek. ir su antru rezultatu pateko į vakare vyksiantį pusfinalį.

Geresnį rezultatą atrankoje pasiekė tik rumunas Davidas Popovici (1:45,65). Trečias liko belgas Lucas Henveaux (1:46,04), praneša Sportas24.lt.

Atrankoje startavo 25 plaukikai.

D. Rapšys Paryžiaus olimpinėse žaidynėse jau užėmė dešimtąją vietą 400 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje.

200 m plaukimo rungties pusfinalis vyks sekmadienį 21.46 val.

Sekmadienį startavo dar dvi Lietuvos plaukikės – Rūta Meilutytė ir Kotryna Teterevkova. Abi jos pateko į moterų 100 m plaukimo krūtine pusfinalį.

Londono olimpinių žaidynių čempionė R. Meilutytė atrankos finišavo per 1 min. 6,34 sek. ir užėmė dešimtąją vietą, o per 1 min. 6,76 sek. distanciją įveikusi K. Teterevkova buvo 15-a. Į pusfinalį pateko 16 plaukikių.

Greičiausios kvalifikacijoje buvo Tatjana Smith iš Pietų Afrikos (1.05,00), kinė Tang Qianting (1:05,63) ir airė Mona Mc Sharry (1:05,74).

Pasaulio rekordininkė amerikietė Lilly King (1.06,10) buvo penkta, italė Bendetta Pilato (1:06,19) – šešta, estė Eneli Jefimova (1:06,24) – aštunta.

Šios rungties pusfinalis, kuriame varžysis 16 sportininkių, vyks sekmadienį 22.10 val.