D. Medvedevas: referendumai Donbase leistų Rusijai panaudoti visus pajėgumus prieš Ukrainą

D. Medvedevas: referendumai Donbase leistų Rusijai panaudoti visus pajėgumus prieš Ukrainą
Pasaulis
Stop kadras
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Buvęs rusų prezidentas Dmitrijus Medvedevas antradienį pareiškė, kad jei separatistiniai Ukrainos regionai nubalsuos už prisijungimą prie Rusijos, tai leis Maskvai panaudoti visus savo karinius pajėgumus Donbaso regione.

D. Medvedevas, anksčiau ėjęs ir ministro pirmininko pareigas, nurodė, kad referendumai apsišaukėliškose Donecko ir Luhansko „liaudies respublikose“ dėl integracijos į Rusiją padėtų apsaugoti Rytų Ukrainos regiono gyventojus, nes suteiktų Maskvai didesnius karinius įgaliojimus.

„Pasikėsinimas į Rusijos teritoriją yra nusikaltimas, o jo padarymas leidžia panaudoti visą įmanomą jėgą savigynai“, – platformoje „Telegram“ parašė D. Medvedevas, šiuo metu užimantis Rusijos saugumo tarybos vicepirmininko postą.

Anot jo, balsavimai separatistų kontroliuojamose teritorijose leistų „atkurti istorinį teisingumą“, o jų rezultatai būtų negrįžtami.

„Būtent todėl šių referendumų taip bijoma Kyjive ir Vakaruose. Būtent todėl juos būtina surengti“, – pabrėžė Rusijos eksprezidentas.

Didelę dalį pramoninio Donbaso regiono nuo 2014 metų kontroliuoja Maskvos remiami separatistai. Jie sukilo po to, kai per Ukrainą apėmusias masines demonstracijas buvo nuverstas prokremliškas prezidentas Viktoras Janukovyčius.

Tais pačiais metais Maskva po referendumo, kurio nepripažino didžioji dauguma tarptautinės bendruomenės, atėmė Krymo pusiasalį iš Ukrainos. Tą žingsnį pasmerkė Kyjivas ir Vakarų šalys, paskelbusios sankcijas Maskvai.

Donecko separatistų lyderis Denisas Pušilinas antradienį pareiškė, kad jau seniai atėjo laikas surengti balsavimą dėl Donbaso prijungimo prie Rusijos.

„Manau, kad čia žmonės jau ilgą laiką laukia referendumo. Tai tikriausiai bus politinis žingsnis, padėsiantis užtikrinti civilių gyventojų saugumą“, – jo žodžius valstybinei televizijai citavo rusų naujienų agentūros.

Pasak D. Pušilino, jis aptarė veiksmų koordinavimą su Luhansko separatistų lyderiu, o nuo pirmadienio separatistų administracijos pareigūnai pradėjo derinti detales.

Antradienį rusų kariuomenės užimtos Ukrainos pietinės Chersono srities pareigūnai taip pat paragino Maskvos primestą valdžią surengti balsavimą dėl prisijungimo prie Rusijos.

Ukrainos premjero pavaduotoja ir laikinai okupuotų teritorijų reintegracijos ministrė Iryna Vereščuk anksčiau šį mėnesį per televiziją pareiškė, kad rusams laikinai okupuotose teritorijose nepavyks surengti jokių referendumų.