D. Kreivys: seniai nematėme tokių žemų elektros kainų

D. Kreivys: seniai nematėme tokių žemų elektros kainų
Lietuva
BNS/Fotobankas nuotr.
Lukas Juozapaitis Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Energetikos ministras Dainius Kreivys sako, kad kitų metų pradžioje galutinė elektros kaina verslui galimai neturėtų viršyti 35 centų už kilovatvalandę (kWh).

Anot jo, tokios kainos galima tikėtis remiantis Jungtinių Amerikos Valstijų banko „Goldman Sachs“ gamtinių dujų kainų prognozėmis 2023 metų pirmajai daliai, kuomet, tikėtina, viena megavatvalandė (MWh) jų kainuos apie 90–100 eurų.
 
„Pavasarį kaina galutinė kaina galėtų būti ties 35 ct/kWh riba. Taip manau, nes „Goldman Sachs“ yra paskelbę, kad, jų matymu, kitų metų pirmąjį pusmetį dujos turėtų kainuoti 90–100 Eur/MWh. Ta pačia formule paskaičiavus, į tą skaičių išėjome“, – ketvirtadienį, susitikime su Lietuvoje veikiančių prekybos pramonės ir amatų rūmų atstovais teigė D. Kreivys.
 
Jo nuomone, tokių aukštų elektros kainų, kokios buvo rugpjūtį (kai vidutiniškai siekė 480,4 Eur/MWh), nebeturėtų būti.
 
„Manau, kad tokių kainų, kokias turėjome rugpjūtį jau neturėsime. Manau, kad tas blogiausias periodas yra praeityje“, – verslo bendruomenei tvirtino jis.
 
D. Kreivys pastebėjo, kad penktadienio „Nord Pool“ elektros biržos kaina Lietuvos zonoje siekia 156,51 Eur/MWh, o tai, anot jo, – seniai matyta kaina.
 
„Tokių skaičių esame seniai nematę“, – teigė ministras, įvardijęs, kad visame regione elektra atpigo dėl išaugusios vėjo generacijos, kuri ypatingai išaugusi Lietuvoje.
 
„Visoje Europoje turime labai daug vėjo, ypač Lietuvoje – 50 MW vėjo jėgainių sukasi“, – pažymėjo D. Kreivys.