D. Kreivys: konkurencija tarp kitų didžiųjų nepriklausomų elektros tiekėjų ateityje aštrės

D. Kreivys: konkurencija tarp kitų didžiųjų nepriklausomų elektros tiekėjų ateityje aštrės
Vilnius
BNS/Fotobankas nuotr.
dovile.sakalaviciene@etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Nepriklausomam elektros tiekėjui „Perlas energija“ nusprendus visas vartotojų, pasirinkusių planus fiksuota kaina, sutartis pakeisti į planus kintama, biržoje nustatoma kaina, energetikos ministras Dainius Kreivys sako, kad kiti pagrindiniai tiekėjai – „Ignitis“, „Elektrum Lietuva“ ir „Enefit“ – aktyviai plėtoja atsinaujinančią energetiką, todėl konkurencija tarp jų augs, o jų siūlomos kainos taip pat išliks konkurencingos.

„Turime tris rimtus žaidėjus, kurie turi savo elektros generavimo pajėgumus. Konkurencija tikrai ateityje aštrės, atsirandant vis naujiems atsinaujinančios energetikos generavimo pajėgumams. Tiek „Enefit“, tiek „Elektrum Lietuva“, tiek „Ignitis“ statosi atsinaujinančios energetikos didžiulius parkus. Iš jų tieks savo elektrą vartotojams. Automatiškai, konkurencija tik didės. Konkurencinis spaudimas bus ir „Ignitis“ (...) kiekvienas ateityje turės galvoti apie kainų lygį“, – pirmadienį žurnalistams sakė D. Kreivys.
 
Daliai vartotojų jau nutraukus sutartį su „Perlas energija“, kiti elektros tiekėjai jau šiems klientams siūlo savus pasiūlymus, pavyzdžiui „Ignitis“, „Perlas energija“ veiksmų paveiktiems šios įmonės klientams pateikęs „riboto galiojimo pasiūlymą“ fiksuoti kainą pas šį tiekėją.
 
Anot D. Kreivio, „Ignitis“ ir kitų tiekėjų pasiūlymai „Perlas energija“ klientams taip pat yra konkurencingi.
 
„Kiek teko matyti „Ignitis“, „Elektrum Lietuva“, „Enefit“ pasiūlymus, visi jie yra konkurencingi. Vartotojo teisė ir galimybė yra rinktis“, – komentavo D. Kreivys.
 
Kartu ministras pridūrė, kad šios įmonės ne tik tiekia, bet ir gamina elektrą, tad jų siūlomos kainos grįstos „didesniais energetikos pajėgumais“.
 
„Kiti didieji elektros tiekimo rinkos dalyviai patys yra ir elektros energijos gamintojai, turintys tiek tradicinius, tiek atsinaujinančios energetikos pajėgumus. Manau, kad kainos, kurias jie šiandien siūlo, pirmiausia grįstos didesniais energetikos pajėgumais“, – pirmadienį žurnalistams sakė D. Kreivys.
 
ELTA primena, kad nepriklausomas elektros tiekėjas „Perlas energija“ penktadienį paskelbė, kad nuo rugsėjo 5 d. visų elektros tiekimą fiksuota kaina pasirinkusių įmonės klientų sutartys bus pakeistos ir tiekimo kaina nustatoma pagal elektros kainą biržoje.
 
Šį tiekėją pasirinkę apie 180 tūkst. buitinių vartotojų, o liepos pradžioje, pasibaigus antrajam elektros rinkos liberalizavimo etapui, „Perlas energija“ buvo antras daugiausiai sutarčių su klientais sudaręs tiekėjas – jį pasirinko apie 15 proc. 1–5 tūkst. kWh elektros energijos kasmet suvartojančių gyventojų (67 proc. rinkosi „Ignitis“, apie 8 proc. – „Elektrum Lietuva“ ir „Enefit“).
 
Savo ruožtu Energetikos ministerija pranešė ketinanti kreiptis į Valstybinę energetikos reguliavimo tarybą ir Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą, prašydama įvertinti, ar toks „Perlas energija“ žingsnis yra teisėtas.
 
Buitiniams vartojams be minėtų tiekėjų elektrą dar tiekia „EGTO Energija“ ir „Birštono elektra“.