D. Didžiūnaitytės byloje atidėtos baigiamosios kalbos: susirgo prokurorė

20200127_150426
Klaipėda
BNS / Fotobankas nuotr.
Martyna Pikelytė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Nors apeliacine tvarka nagrinėjmos modelio Dovilės Didžiūnaitytės byloje baigiamosios kalbos turėjo būti sakomos pirmadienį ir trečiadienį, abu posėdžiai neįvyko dėl prokurorės ligos. Artimiausias posėdis numatytas lapkričio 24 dieną, teigė Klaipėdos apygardos teismo atstovė spaudai Dovilė Saulėnienė.

„Posėdis neįvyko nei pirmadienį, nei trečiadienį, nes susirgo prokurorė“, – Eltai komentavo D. Saulėnienė.
 
ELTA primena, kad D. Didžiūnaitytė žuvo 2017 m. lapkritį Klaipėdoje. Modeliu dirbusi mergina rasta iškritusi iš viešbučio 14 aukšto. Tuomet D. Didžiūnaitytės kūne buvo aptikta narkotinių medžiagų.
 
2022 m. spalį Klaipėdos apylinkės teismas, išnagrinėjęs D. Didžiūnaitytės žūties bylą, gydytoją Aivarą Miltenį pripažino kaltu dėl išžaginimo, o prodiuserį Ričardą Piniką – kaltu dėl disponavimo narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis. Abiem vyrams teismas skyrė po du su puse metų trukmės laisvės atėmimo bausmes. 
 
Iš abiejų nuteistųjų D. Didžiūnaitytės šeimai teismo sprendimu buvo priteista po 3 tūkst. eurų bylinėjimosi išlaidų. Civilinis ieškinys, kuriuo žuvusiosios šeima prašė 200 tūkst. eurų neturtinei žalai atlyginti, liko nenagrinėtas.
 
Prokuratūra šį teismo sprendimą apeliacine tvarka apskundė Klaipėdos apygardos teismui. Pirmos instancijos teismo nutartį taip pat apskundė ir A. Miltenio gynėjas bei žuvusiosios advokatas. 
 
Prokuratūra prašo teismo nuteistiesiems skirti griežtesnes bausmes, tai yra laisvės atėmimą po 3 metus ir 9 mėnesius. Tokių bausmių buvo prašyta ir pirmos instancijos teisme. Prokurorai prašo prodiuserį R. Piniką prašo pripažinti kaltu ne tik dėl disponavimo narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis, bet ir dėl fizinio skausmo sukėlimo bei poveikio liudytojui. Žemesnės instancijos teismas jį dėl šių kaltinimų buvo išteisinęs.
 
Nei R. Pinikas, nei A. Miltenis savo kaltės nepripažįsta.