Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.
Reporteris IngaŠaltinis: Etaplius.lt
Statistikos departamento duomenimis, pirmadienį COVID-19 liga Lietuvoje buvo užsikrėtę 4 777 žmonės, o Klaipėdoje - 666. Aplenkęs Palangą, uostamiestis įsitvirtino pirmojoje vietoje ir tapo daugiausia naujų koronaviruso ligos atvejų turinčia savivaldybe.
Naujų COVID-19 ligos atvejų Klaipėdoje vis daugėja. Susirgimų 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų skaičius uostamiestyje per parą pakilo nuo 457 iki 477,7 atvejo, tad pagal šį rodiklį Klaipėda aplenkė Palangą ir tapo daugiausia COVID-19 užsikrėtimų turinčia savivaldybe Lietuvoje.
Statistikos departamento duomenimis, pirmadienį uostamiestyje buvo nustatyti 37 nauji COVID-19 ligos atvejai, šeštadienį - 71, penktadienį - 68.
Pasiskiepijo 45 žmonės - iš jų antrąją vakcinos dozę gavo 24, pirmąją - 21 asmuo.
Iš viso Klaipėdoje jau paskiepyti 66 553 žmonės, iš jų pirmąją vakcinos dozę gavo 8 630 žmonių, o visiškai vakcinuoti 57 923.
Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, pirmadienio duomenimis, iš viso gydomas 91 COVID-19 sergantis pacientas. 73 pacientai gydomi infekciniame COVID skyriuje, 45-iems iš jų skiriama deguonies terapija, dviem pacientams taikoma „High flow“ deguonies terapija.
Visų pacientų sveikatos būklė, pasak Klaipėdos universitetinės ligoninės laikinosios Komunikacijos skyriaus vedėjos Aistės Noreikaitės, yra patenkinama.
Taip pat 18 pacientų yra gydomi Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuje, 9 taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija.
Šiuo metu Klaipėdos universitetinė ligoninė nebėra vienintelė, kurioje gydomi COVID-19 sergantys pacientai. Jie taip pat gydomi ir Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje.
Sprendimą atidėjo
Pirmadienį žadėjusi apsispręsti dėl ribojimų neturimtiesiems galimybių paso, Vyriausybė sprendimą priims tik trečiadienį.
Buvo planuojama, kad dalis numatomų ribojimų neturintiesiems galimybių paso įsigaliotų iki rugsėjo 13 d., o dalis - vėliau.
Galimybių paso neturintys žmonės po rugsėjo 13 dienos negalėtų lankytis būtinųjų prekių parduotuvėse, kurių plotas didesnis nei 1 500 kv. m ir kurios neturi atskiro įėjimo iš lauko, bei visose nebūtinųjų prekių parduotuvėse.
Taip pat priėmus sprendimą neturintieji galimybių paso negalėtų naudotis viešuoju miesto, taip pat tarpmiestiniu ir tarptautiniu transportu. Negalėtų lankytis sveikatos paslaugų įstaigose, uždarose ir atvirose erdvėse organizuojamuose komerciniuose ir nekomerciniuose kultūros, pramogų, sporto renginiuose, šventėse, mugėse, festivaliuose ar kituose tam tikrą laiką trunkančiuose žmonių susibūrimuose.
Galimybė pasiskiepyti
Šią savaitę klaipėdiečiai vakcinuotis vėl kviečiami ne tik į vakcinacijos centrus, bet ir į viešąsias erdves. Dirbs Klaipėdos skiepų autobusiuko komanda, taip pat atvyks ir Nacionalinio kraujo centro darbuotojai.
Nacionalinis kraujo centras antradienį (rugpjūčio 10 d.) kviečia atvykti prie „Lidl“ parduotuvės, esančios Liepojos g. 3. Bus skiepijama „Janssen“ vakcina. Visi norintieji laukiami nuo 11 iki 16 val.
Antradienį (rugpjūčio 10 d.) klaipėdiečius vakcinuotis kvies ir Klaipėdos skiepų autobusiuko komanda, atvyksianti į Paupių gyvenamąjį mikrorajoną. Visi norintieji nuo 9 iki 13 val. bus laukiami prie Klaipėdos valstybinės kolegijos pastato (Jaunystės g. 1). Bus skiepijama „Comirnaty“ („Pfizer“) ir „Janssen“ vakcinomis.
Atvykstant skiepytis išankstinės registracijos nereikia, užtenka turėti asmens dokumentą. „Janssen“ vakcina gali būti skiepijami gyventojai nuo 18 metų, jos pakanka vienos dozės, tad rūpintis antruoju skiepu nebereikia. „Comirnaty“ („Pfizer“) vakcina gali būti skiepijami asmenys jau nuo 12 metų, reikalingos dvi dozės, tarp dozių turi būti daroma 3 savaičių pertrauka.
Jaučiantiesiems simptomus padės šeimos gydytojai
Išaugus testavimo apimtims ir trūkstant vietų testavimui mobiliuosiuose punktuose, Klaipėda COVID-19 simptomus pajutusiems gyventojams siūlo naujovę - „žaliąjį koridorių“. Simptomus pajutę gyventojai kviečiami susisiekti su savo šeimos gydytoju, kuris, įvertinęs, kad paciento jaučiami simptomai gali būti COVID-19 ligos požymiai, pats užregistruoja pacientą skubiam PGR tyrimui Klaipėdos mobiliajame punkte.
Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro siūlymu Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktorius visoms rajono asmens sveikatos priežiūros įstaigoms nepriklausomai nuo jų pavaldumo pavedė nuo rugpjūčio 9 d. organizuoti tyrimus PGR metodu asmenims, kurie turi bent vieną simptomą, būdingą koronavirusui, jei jiems per savaitę nepavyksta užsiregistruoti tyrimui karštąja linija 1808.
Tad jaučiantieji bent vieną COVID-19 ligai būdingą simptomą, tačiau per savaitę laiko negalintys užsiregistruoti tyrimui mobiliajame punkte, turėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją dėl ištyrimo ir diagnozės nustatymo.