COVID-19: Šilutės rajone sugrįžo nuotolinis mokymas, neveikia vaikų darželis…

Klaipėda
Freepik.com nuotr.
Petras Skutulas Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Šilutės r. savivaldybė skelbia, kad sausio 28 d. duomenimis, Šilutės rajone COVID-19 serga 915 asmenų, per parą naujų atvejų nustatyta 105, iš viso dėl COVID-19 mirė 116 rajono gyventojų. Paskiepytas 23 551 rajono gyventojas, nuo karantino pradžios COVID-19 užsikrėtė 7428 gyventojai, pasveiko 6232.

Jau skelbėme, kad pastarąją savaitę COVID-19 susirgimo naujų atvejų skaičiai Lietuvoje pasiekė penkiaženklius skaičius. Anksčiau to dar nėra buvę.

Šilutės r. savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėjo pavaduotoja Jovita Jankauskienė informavo, kad nuo sausio pabaigos iki vasario 10 d. nedirba Šilutės vaikų lopšelis-darželis „Raudonkepuraitė“, kur iš 199 vaikų susirgo daugiau negu pusė.

Sudėtinga situacija Katyčių pagrindinėje mokykloje: dėl COVID-19 užkrato plitimo į nuotolinį mokymą iš pradžių perėjo pradinių klasių mokiniai, o nuo praėjusios savaitės vidurio – ir 5-10 klasių moksleiviai. Yra susirgusių pedagogų. Tikimasi, kad šios savaitės pirmoje pusėje į mokyklą sugrįš pradinukai, savaitės pabaigoje – ir vyresnieji moksleiviai.

Keisti jaunimo mokymą priverstas ir Šilutės profesinio mokymo centras, ir Šilutės Pamario progimnazija, kurioje praėjusią savaitę nuotoliniu būdu mokyta kelios klasės.

Pasak J. Jankauskienės, žinių apie kritines situacijas švietimo įstaigose nėra, o dėl pavienių klasių mokinių izoliacijos sprendžia įstaigos vadovas. Kai situacija grėsminga, informuojamas Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šilutės skyrius, kuris duoda leidimą tam tikram laikui sustabdyti įstaigos veiklą. Taip ir padaryta „Raudonkepuraitės“ vaikų darželyje ir Katyčių mokykloje.

Vėliau Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Dainora Butvydienė pranešė, kad į nuotolinį mokymą nukreipta 12 Šilutės M. Jankaus pagrindinės mokyklos klasių. Bendra situacija švietimo įstaigose yra sudėtinga. Nemažai mokyklų renkasi mišrų ugdymą: nuotolinį derina su pamokomis mokyklose. Yra susirgusių pedagogų.