PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Gegužės 17 d. 14:23

COVID-19 Šiaulių regione: virusas įsisuko į ugdymo įstaigas, atvejų skaičius ir toliau auga

Šiauliai

Asociatyvi A. Rutkausko nuotr.

Reporteris BrigitaŠaltinis: Etaplius.lt


175270

Koronaviruso skaičiai Šiaulių regione ir toliau auga. Epidemiologų teigimu, situacija išlieka sudėtinga visame regione. Daugiausia nerimo kelia stipriai šoktelėjęs sergamumas Radviliškio rajone ir viruso plitimas ugdymo įstaigose. O ir vakcinacijos tempai nedžiugina – Šiaulius pasiekiančios vakcinų dozės būna išskiepijamos tą pačią savaitę, todėl platesnio masto vakcinacijos vis dar teks palaukti.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šiaulių departamento vadovės Simonos Abromavičienės teigimu, sergamumo COVID-19 liga situacija Šiaulių apskrityje yra sudėtinga. Bendras atvejų skaičius per pastarąsias šešias savaites toliau didėja, ypatingai Šiaulių mieste ir Radviliškio rajone. Sergamumas išlieka aukštas ir Akmenės rajone, bet jis jau neviršija bendro šalies sergamumo lygio.

S. Abromavičienės teigimu, šiuo metu daugiausia nerimo kelia Radviliškio rajonas. Per savaitę šioje savivaldybėje sergamumo rodiklis smarkiai šoktelėjo ir šiuo metu jis siekia 627,6 atv. 100 tūkst. gyventojų. Šiaulių mieste sergamumo rodiklis perkopė 400 ir šiuo metu siekia 423,1 atv. 100 tūkst. gyventojų.

Praėjusią savaitę Šiaulių regione registruoti 5 įvežtiniai COVID-19 ligos atvejai: 3 – iš Švedijos, 1 – iš Danijos ir 1 – iš Ukrainos.

Pasak S. Abromavičienės, stebint pagrindines užsikrėtimo priežastis, nerimą kelia tai, kad daugiausia susirgimų fiksuojama šeimose. Tai sudaro 44,1 proc. Nežinomos užsikrėtimo aplinkybės sudaro 41,1 proc., o susirgimai ugdymo įstaigose – 5,1 proc., darbe registruojama 9,6 proc. susirgimų.

Daugėja židinių ugdymo įstaigose

NVSC Šiaulių departamento duomenimis, šiuo metu Šiaulių regione fiksuojami 38 aktualūs COVID-19 židiniai. 20 iš jų yra Šiaulių mieste, 4 – Akmenės rajone, 9 – Radviliškio rajone, po 2 – Joniškio ir Šiaulių rajonuose ir 1 – Pakruojo rajone.

Praėjusią savaitę Šiaulių apskrityje registruota 20 naujų židinių, iš kurių šiek tiek daugiau nei pusę sudarė židiniai ugdymo įstaigose. „Stebimas spartus plitimas ugdymo įstaigose. Jeigu yra nustatomas atvejis klasėje, ar grupėje, tuo pačiu virusas išplinta ir šeimose“, – sakė NVSC Šiaulių departamento vadovė.

Vertinant pagal protrūkio tipą, Šiaulių mieste po lygiai pasiskirsto gamybos įmonės ir ugdymo įstaigos (po 35 proc.), 10 proc. sudaro neformalus ugdymas, 20 proc. – kitos įstaigos.  O daugiausia nerimo keliančiame Radviliškio rajone protrūkiai ugdymo įstaigose sudaro daugiau nei 60 proc. visų susirgimų.

Šiuo metu COVID-19 židiniai fiksuojami 7 Šiaulių miesto ugdymo įstaigose, t. y. 4 ikimokyklinio ugdymo ir 3 bendrojo ugdymo įstaigose (progimnazijose). Praėjusios savaitės duomenimis, infekcijos plitimą ribojantis režimas, izoliuojant didelės rizikos sąlytį turėjusius asmenis, perorganizuojant ugdymo procesą į nuotolinį yra taikytas 9 lopšelio-darželio grupėse (izoliuoti 97 ugdytiniai) ir 10 klasių (izoliuoti 185 mokiniai).

Vakcinų kiekiai nedžiugina

Šiaulių miesto savivaldybės Sveikatos skyriaus vedėjos Viktorijos Palčiauskienės teigimu, šią savaitę pradedami skiepyti 45 metų ir vyresni asmenys. „Kviečiame asmenis registruotis per koronastop. Galima užsiregistruoti pačiam ir užregistruoti kitą asmenį, kuris neturi galimybių pats užsiregistruoti Taip pat nuo šiandien pradeda veikti karštosios linijos telefono numeris 1808, skirtas konsultavimui vakcinacijos klausimams. Jeigu yra poreikis, gali jus ir užregistruoti skiepijimui“, – sakė V. Palčiauskienė. 

Jos teigimu, iš viso Šiaulių mieste jau paskiepyti 27835 gyventojai. Tai sudaro 27,3 proc.

Šią savaitę Šiaulių miestą turėtų pasiekti 4086 vakcinos dozės. Siuntą sudarys 2286 „Pfizer“, 900 „AstraZeneca“ ir 900 „Johnson & Johnson“ vakcinos dozių. 

„Šią savaitę gauname mažiau „Pfizer“ gamintojo vakcinos. Kai prieš tris savaites mums buvo sumažinta vakcinos siunta, tai šią savaitę turėsime labai mažai skiepijimo antrąja doze, todėl kone viską, ką gausime šią savaitę, skirsime skiepijimui pirmąja vakzinos doze. Tad atitinkamai ir siunta yra mažesnė“, – sakė V. Palčiauskienė.

Pasak jos, vakcinavimo tempas daugiausia priklauso nuo skiriamų vakcinų kiekio. Ministerija skirstydama vakcinų kiekius dabar labiausiai atsižvelgia į epidemiologinę situaciją, t. y. koks yra sergamumo rodiklis. Kadangi Šiauliuose situacija dar nėra labai bloga, lyginant su kitomis savivaldybėmis, tai ir vakcinų gaunama mažiau. „Tai ką gauna Šiaulių miestas per savaitę ir būna panaudojama“, – sakė Sveikatos skyriaus vedėja. 

Remiantis preliminariais Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, vakcinavimo procesas turėtų labiau pajudėti birželio mėnesį, kai Šiaulius kas savaitę pasieks apie 9000 vakcinos dozių.