COVID-19: sergančiųjų Šilutės rajone – daug, ligos forma jau lengvesnė

Klaipėda
Pixabay.com nuotr.
Petras Skutulas Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Vasario 7 d. paskelbta, kad Šilutės rajone COVID-19 serga 1295 asmenys, per parą nustatyti 95 nauji atvejai. Nuo koronaviruso rajone mirė jau 121 asmuo.

Serga daug žmonių

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus vedėja Roma Jovaišaitė pripažino: „COVID-19 rajone serga labai daug žmonių. Tik gerai tai, kad dauguma serga lengvesne forma, gydosi namuose, nereikia gultis į ligoninę. Suserga ir neskiepyti, ir pasiskiepiję žmonės, tačiau pastarieji serga lengviau.“

Per 7 dienas Lietuvoje šimtui tūkstančių gyventojų teko 5131,4 susirgimo atvejo, Šilutės rajone analogiškai – 4910,1. Per pastarąsias dvi savaites Šilutės rajone COVID-19 naujų atvejų nustatyta 1821, per 7 dienas – 982. Susirgusių darbuotojų buvo ir yra Šilutės ligoninėje, Šilutės rajono savivaldybėje, kitose įstaigose, įmonėse, organizacijose.

„Sunegalavęs asmuo turi tikrintis, o jeigu nustatoma COVID-19 liga, privalu informuoti šeimos gydytoją, tartis dėl gydymosi. Dabar tokia tvarka“, – sakė R. Jovaišaitė ir priminė, jog vasarį naujų šios ligos atvejų skaičiai dar augs. Taip prognozuoja mokslininkai, o pavasarį tikimasi atslūgimo.

Anot specialistės, dar labai svarbu vengti kontaktų, laikytis atstumų, dėvėti kaukes, nors geriau būtų respiratorius, plautis rankas, vėdinti patalpas. „Jeigu pajuntate peršalimui būdingų simptomų, būtinai tikrinkitės, susirgę laikykitės izoliacijos. Gerai būti paskiepytam du kartus, tačiau trečiasis skiepas yra sustiprinanti dozė, tad ir susirgimas būtų lengvesnės formos“, – priminė R. Jovaišaitė.

Nuotoliniu būdu

Šilutės r. savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Dainora Butvydienė priversta izoliuotis – susirgo artimas asmuo. Šiame skyriuje nuotoliniu būdu dirba ir vyr. specialistas Rūtenis Jankauskas, kaupiantis informaciją iš rajono švietimo įstaigų.

Dar praėjusios savaitės pabaigoje, kaip sakė D. Butvydienė, sergamumas mokyklose buvo didelis. Šilutės Vydūno gimnazijoje pamokos vyko tik baigiamosios klasės abiturientams, nes norima geriau pasiruošti egzaminams, visi kiti gimnazistai mokėsi nuotoliniu būdu.

Šilutės Pamario progimnazijoje į klases nesirinko visos 5-8 klasės, taip pat gal pora pradinukų klasių.

Šilutės M. Jankaus pagrindinėje mokykloje į pamokas nėjo visos 5-10 klasės ir keturios pradinukų klasės. Dviejų klasių nebuvo ir Šilutės Žibų pradinėje mokykloje. Žemaičių Naumiesčio gimnazijoje į pamokas nesirinko 4 klasės. Katyčių pagrindinė mokykla dirbo tik nuotoliniu būdu. Iki vasario 10 d. uždarytas Šilutės „Raudonkepuraitės“ vaikų darželis.

„Tai dar ne viskas, nes situacija keičiasi. Šiandien, vasario 7 dieną, po pietų jau turėsime naujausius duomenis iš mokyklų ir kitų švietimo įstaigų“, – sakė D. Butvydienė.