PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Koronavirusas2020 m. Gruodžio 10 d. 14:01

COVID-19 Kauno regione: situacija ligoninėse kasdien kinta, lovų ligoniams daugėja

Kaunas

Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


157806

Augant ligoninėse gydomų sunkia COVID-19 ligos forma sergančių pacientų skaičiui, trečiadienį priimtas sprendimas didinti terapinio profilio ir reanimacijos lovų koronaviruso infekcija sergantiems ligoniams Kauno regiono gydymo įstaigose skaičių.

Kaip ketvirtadienį naujienų agentūrą ELTA informavo Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) ligoninės Kauno klinikų atstovė Eglė Karalienė, klinikose įsteigtos papildomos 10 terapinio profilio COVID-19 lovų Antrajame skyriuje ir 5 reanimacijos lovos su dirbtinės plaučių ventiliacijos (DPV) galimybe. Iš viso Kauno klinikose veiks 30 terapinio bei 25 reanimacijos profilio COVID lovos.

Šiuo metu Kauno klinikose gydoma per 70 pacientų, kuriems nustatyta COVID-19 liga: 16 – Centrinės reanimacijos skyriuje (visiems taikoma DPV), 18 pacientų – Antrajame COVID-19 skyriuje, likę gydomi kituose Kauno klinikų skyriuose.

LSMU Kauno ligoninėje nuo šio ketvirtadienio taip pat įsteigta papildomai 40 terapinio profilio COVID lovų. Iš viso šioje gydymo įstaigoje jų bus 240. Šiandien COVID-19 liga sergantiems pacientams Kauno regione yra skirtos 535 lovos: 480 terapinių lovų ir 55 reanimacijos lovos su DPV galimybe.

Kauno regiono COVID-19 ligos valdymo grupės vadovo, LSMU docento dr. Vaidoto Gurskio teigimu, Kauno klinikos, kaip COVID-19 liga sergančių pacientų gydymą Kauno regione organizuojanti ligoninė, nuolat stebi regiono ligoninių lovų užimtumą, pacientų srautus bei išvykimus iš ligoninių. Kasdien regiono grupė sprendžia dėl strateginių veiksmų: kiek ir kokių lovų trūksta, kur optimaliausia jas įsteigti ir panašius klausimus.

„Situacija yra nuolat kintanti, todėl ją vertiname kasdien. Taip pat matome, kad didele problema tampa kitomis ligomis sergančių pacientų gydymas, kuriam mes teikiame labai didelę reikšmę. Mes darome viską, kad medicinos pagalbą gautų visi pacientai.

Pirmenybę teikiant skubiai ir neatidėliotinai pagalbai, gydomi onkologinėmis, hematologinėmis ir kitomis sunkiomis ligomis bei ūmiomis būklėmis sergantys pacientai. Kauno klinikoms kol kas pavyko regione išlaikyti visų medicinos paslaugų spektrą, tačiau, didėjant hospitalizuojamų COVID-19 pacientų skaičiui, ši situacija gali keistis“, – pripažino Kauno klinikų gydytojas doc. dr. V. Gurskis.

Taip pat Kauno regiono COVID-19 ligos valdymo grupės vadovas paneigė šią savaitę paplitusius gandus, kad dėl koronaviruso agresyvios plėtros sveikatos apsaugos įstaigų medikai taiko selekciją ir spręsdami, kuriuos kovidinius ligonius gydyti, ir 80-mečių bei vyresnių nepriima į ligonines. Jokio ligonių rūšiavimo pagal amžių nėra. Regione stengiamasi padėti kiekvienam sergančiajam. Jei dėl sunkios būklės prireikia stacionarinio gydymo, jis kiekvienam ligoniui taikomas. Tačiau ne visi ligos atvejai ir gydymo sėkmė būna vienodi.

Pasak Kauno klinikų atstovės E. Karalienės, dar pavasarį buvo nuspręsta, kurios ligoninės Kauno regione bus dedikuotos COVID-19 pacientų gydymui, o kuriose bus koncentruojami kitomis ligomis sergantys pacientai, kai jiems būtinos stacionarinės paslaugos, gydymas. Tačiau tai nereiškia, kad ne COVID ligoninėse šiuo metu nėra pacientų, užsikrėtusių šia infekcija. Tiesiog specifinio gydymo dėl minimos ligos jiems nereikia, tad šie pacientai gydomi dėl savo pirminių ligų, dėl kurių ir atsidūrė ligoninėje. Pavyzdžiui, miokardo infarkto, traumos ar kitais sveikatos būklę bloginančiais bei grėsmę gyvybę galinčiais kelti atvejais.

Dr. V. Gurskis dar pabrėžė, kad ateinančią savaitę suplanuota padidinti COVID ligoniams skirtų lovų skaičių Kauno regiono ligoninėse: Marijampolės ligoninėje bus steigiamos papildomos 25 lovos (iš viso jų bus 80), Kėdainių ligoninėje – 15 lovų (iš viso jų bus 70).

Iš viso COVID-19 liga sergantiems pacientams Kauno regione kitą savaitę būtų skirta 520 terapinių lovų ir 55 reanimacijos lovos su DPV galimybe, bendrai sudėjus – 575 lovos.

ELTA