Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Freepik.com nuotr.
Reporteris MargaritaŠaltinis: Etaplius.lt
Patvirtintų mirties nuo COVID-19 atvejų skaičius pasaulyje sekmadienį pasiekė mažiausiai 400 tūkst., Brazilijai diena anksčiau nusprendus nebeskelbti bendro pandemijos aukų jos teritorijoje skaičiaus.
Visame pasaulyje jau užregistruota mažiausiai 6,9 mln. užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų, rodo Johnso Hopkinso (Džonso Hopkinso) universiteto kaupiami duomenys. Šio JAV universiteto skaičiai, tapę pagrindiniu informacijos apie pandemiją šaltiniu, rodo, kad Jungtinėse Valstijose nuo COVID-19 mirė daugiausiai žmonių pasaulyje – beveik 110 tūkstančių. Visoje Europoje užregistruota per 175 tūkst. mirties nuo COVID-19 atvejų.
Tačiau sveikatos apsaugos ekspertai mano, kad Johnso Hopkinso universiteto skaičiai neparodo tikrojo pandemijos masto, nes daugeliui vyriausybių dėl testų trūkumo, ypač – krizės pradžioje, buvo sunku rinkti statistinius duomenis. Italijos ir Ispanijos, kur bendrai užregistruota daugiau kaip 60 tūkst. mirties atvejų, pareigūnai pripažino, kad tikrieji aukų skaičiai yra didesni.
Vis dėlto Brazilijos prezidentas Jairas Bolsonaro (Žairas Bolsonaru) šeštadienį tviteryje pareiškė, kad jo šalies skaičiai neatspindi dabartinės padėties šalyje, taip užsimindamas, kad oficialiais skaičiais pervertinamas viruso plitimas.
J. Bolsonaro, kuris ne kartą ginčijosi su sveikatos apsaugos ekspertais dėl ligos rimtumo ir pagrasino išvesti Braziliją iš Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO), kritikai sako, kad jis bando nuslėpti krizės mastą.
Brazilija skelbė, kad šalyje koronaviruso pandemijos aukų skaičius viršijo 35 000. Pagal COVID-19 aukų skaičių Brazilija yra trečia pasaulyje po JAV ir Jungtinės Karalystės. 212 mln. gyventojų turinčioje šalyje dabar patvirtinta daugiau kaip 645 tūkst. užsikrėtimo koronavirusu atvejų – pagal šiuos skaičius Brazilija nusileidžia tik JAV.
Tačiau Sveikatos apsaugos ministerija jau pakeitė informacijos teikimo formatą ir liovėsi skelbti bendrą mirusių pacientų skaičių – dabar pateikiamas tik per pastarąją parą mirusių žmonių skaičius.
Popiežius Pranciškus, perspėjęs žmones karantiną atšaukiančiose šalyse toliau laikytis socialinio atstumo, higienos taisyklių ir judėjimo suvaržymų, sekmadienį išreiškė nerimą, kad virusas vis dar pareikalauja daug gyvybių, ypač Lotynų Amerikoje.
Daugelis tokių šalių kaip JAV ir Didžioji Britanija tvirtina, kad gali švelninti suvaržymus dar visiškai neužgniaužusios savo protrūkių.
Sekmadienį Britanija paskelbė, kad birželio 15-ąją bus galima atidaryti maldos vietas, bet tik privatiems apsilankymams. Birželio 15-ąją taip pat turi būti atidarytos nebūtinų prekių parduotuvės, įskaitant universalines parduotuves.
Pastarąsias dvi savaites buvo nerimaujama, kad ministro pirmininko Boriso Johnsono (Boriso Džonsono) vyriausybė per greitai švelnina suvaržymus.
Prancūzijos vyriausybė paskelbė, kad nuo antradienio švelnins kelionių iš Prancūzijos pagrindinės teritorijos dalies į užjūrio teritorijas Karibuose ir Indijos vandenyne suvaržymus.
Ispanija rengiasi žengti dar vieną žingsnį ir nuo pirmadienio leisti restoranams Madride ir Barselonoje priimti klientus viduje, tuo pačiu mažinant vietų skaičių.
Turkijoje Stambulo gyventojai pirmą savaitgalį be karantino priemonių plūdo į miesto pakrantes ir parkus, išprovokuodami sveikatos apsaugos ministro priekaištus.
Toliau kelia nerimą padėtis Rusijoje, kur per paėjusią parą nustatyta kone 9 tūkst. naujų koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų, iš kurių beveik 3,5 tūkst. yra besimptomiai, o 134 žmonės nuo šios ligos mirė. Per parą užregistruojamų naujų atvejų skaičiai išlieka panašūs jau trečią savaitę ir svyruoja nuo 8,3 tūkst. iki 9,2 tūkstančio.
Pakistane patvirtintų užsikrėtimo atvejų skaičius artėja prie 100 tūkst., o medikai prašo didesnės kontrolės ir griežtesnio socialinio atstumo priemonių taikymo. Tačiau premjeras Imranas Khanas (Imranas Chanas) sakė, kad visiškas uždarymas sužlugdytų ekonomiką.
Indija sekmadienį pranešė apie 9 971 naują užsikrėtimo koronavirusine infekcija COVID-19 atvejį, ir tai yra rekordinis paros atvejų skaičius, užregistruotas diena prieš tai, kai šalis rengiasi po 10 savaičių trukusio karantino vėl atidaryti parduotuvių centrus, viešbučius ir religines vietas.
Kinija pranešė apie pirmą per dvi savaites neįvežtinį užsikrėtimo atvejį. Jis užregistruotas pietinėje Hainano saloje.
BNS