Civilinės saugos pratybose spręstas klausimas: ką darytume, jei  visur dingtų elektra ?

406880322_381655607847524_7709845185487845110_n
Kėdainiai
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Kėdainių rajono savivladybė

Vieną šaltą ankstų rytą nutrūksta elektros energijos tiekimas visoje Lietuvoje. Nebeteikiamos elektroninio ryšio paslaugos. Elektros energijos tiekimas gali būti užtikrintas tik rezerviniais gamybos šaltiniais. Reikia rasti situacijos valdymo sprendimus. Ką darytų savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro nariai ir savivaldybės įmonių ir įstaigų atsakingi asmenys? Bandytų suvaldyti situaciją, informuotų gyventojus apie tai, kaip sprendžiamos problemos.

Civilines pratybas organizavo ir vedė administracijos patarėjas, atliekantis parengties pareigūno funkcijas, Jonas Švedas.  Pasisakė Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas  Tamulis, administracijos direktorius Gintautas Muznikas.  Svarbiausi buvo  įmonių vadovų ir atstovų pranešimai. Pasisakė  UAB „Kėdainių vandenys“  technikos  direktorius Romualdas Gailiūnas, VšĮ Kėdainių ligoninės direktoriaus pavaduotoja  Edita Andriuškevičienė,  Kėdainių priešgaisrinės  gelbėjimo tarnybos viršininkas Andrius Eidintas, UAB „Kėdainių butai“ direktorius Almantas Gurkys, AB "Panevėžio energija" gamybos direktorius Rolandas Bitcheris ir kitų atsakingų įmonių atstovai.

Tokios pratybos reikalingos, kad, įvykus  ekstremaliai situacijai, realus ir konkretus darbas vyktų kuo sklandžiau.  Iš pranešimų, pasisakymų, diskusijų gimsta sprendimai, atrandamos problemos, kurias reiktų kuo skubiau spręsti jau dabar. Labai svarbi komunikacija, sąveika tarp pačių įstaigų, apsirūpinimas reikiamom priemonėm iš anksto, kad būtų galima kuo operatyviau reaguoti į trikdžius realybėje.  Reikia numatyti tuos veiksmus, kurių neaptarus, neišsiaiškinus, kartais negalima ir nuspėti. Tokios pratybos leidžia į ateitį žiūrėti ramiau.