PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Jaunimas2017 m. Birželio 1 d. 09:41

Civilinės saugos pratybos Vydmantų lopželyje-darželyje „Pasagėlė“

Kretinga

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


5193

Kretingos rajono Vydmantų lopšelyje-darželyje „Pasagėlė“ 2017 m. gegužės 30 d. vyko kontrolinės funkcinės civilinės saugos pratybos (toliau – pratybos), kurių tikslas, kaip ir pati lopšelio-darželio direktorė Snieguolė Šlyžiuvienė teigė, – pasimokyti, pasitikrinti, prisiminti veiksmus, jaustis saugiau ir užtikrinčiau, jei įvyktų gaisras ar kitas ekstremalusis įvykis. Pagrindinis darbuotojų uždavinys buvo saugiai evakuoti ugdytinius iš lopšelio-darželio pastato, kurio virtuvėje buvo imituojamas kilęs gaisras.

Sukaukus priešgaisrinei signalizacijai, visų keturių grupių auklėtojos ir jų padėjėjos su vaikais per atskirus grupių išėjimus išėjo į lauką ir patraukė į nurodytą susirinkimo vietą. Kadangi buvo paskambinta ir pranešta Bendrajam pagalbos centrui tel. 112, tai pirmieji atvyko Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kretingos rajono policijos komisariato pareigūnai Regimantas Preibys ir Edita Kontenytė, o vėliau ir Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesių gelbėtojų ekipažas. Policijos pareigūnai budėjo gatvėje, kurią evakuojamieji vaikai turėjo kirsti, kad pasiektų susirinkimo vietą.

Atvykę ugniagesiai gelbėtojai imitavo gaisro gesinimo darbus, apžiūrėjo virtuvės patalpas. Toks lopšelio-darželio bendruomenės suaktyvinimas ir specialiųjų tarnybų pasirodymas kai kuriems mažiesiems sukėlė neigiamų emocijų – neapsieita be ašarų – bet nuoširdžios auklėtojos nuramino visus.

Pratybas vertino ir stebėjo Savivaldybės administracijos Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėja Rasmina Beniušienė ir vyr. specialistas Algimantas Bendikas, Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio inspektorius Egidijus Pazdrazdis.

Vertintojai pasidžiaugė, kad pratybos vyko pagal kruopščiai parengtą planą, kuriame pagal laiką sudėliotos kiekvieno paskirto darbuotojo funkcijos ir veiksmai: kaip ir kada pranešti atitinkamoms institucijoms, auklėtojoms ir jų padėjėjoms su ugdytiniais evakuotis, perspėti ir informuoti darbuotojus, susirinkti numatytoje vietoje, suskaičiuoti kiek evakavosi, pasitikti specialiąsias tarnybas, apžiūrėti patalpas.

Po pratybų vyko jų aptarimas, kuriame prieita išvados, kad tokių pratybų nauda yra didžiulė – vaikams nuo mažumės skiepijamas savisaugos instinktas.