PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2019 m. Rugpjūčio 30 d. 09:50

Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio uždarymas: per muziką skleidėsi Sakartvelo ir Lietuvos draugystė

Šiauliai

Fot. E. Tamošiūnas

Jolita KirkilaitėŠaltinis: Etaplius.lt


96879

Rugpjūčio 28 d. Chaimo Frenkelio vilos parke klasikos garsais uždarytas visą vasarą trukęs XVI tarptautinis Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalis. Scenoje pasirodė solistė iš Sakartvelo Natalia Kutateladze (mecosopranas) ir Lietuvos nacionalinės filharmonijos simfoninis orkestras (dirigentas Robertas Šervenikas).


Foto galerija:

099a8004.jpg
099a8021.jpg
099a8032.jpg
099a8063.jpg
099a8093.jpg
099a8125.jpg
099a8137.jpg
099a8189.jpg
099a8230.jpg
099a8252.jpg

„Smagu jausti tautų draugystę per muziką”, – festivalio uždarymo renginio programą apibūdino Šiaulių miesto meras Artūras Visockas, pastebėjęs, kad dažnai pradinės draugystės prasideda kultūros srityje.

Uždarymo koncerto kviestinė žvaigždė – operos solistė iš Sakartvelo N. Kutateladze’ė, garsios dainininkės Nani Bregvadze anūkė. Operos solistė į Lietuvą atvyko vieninteliam koncertui Chaimo Frenkelio vilos parke. Atlikėjos pasirodymą stebėjo ir jos mama, dainininkė Eka Mamaladze.

Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras (meno vadovas Modestas Pitrėnas) Tarptautinio Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio scenoje taip pat pasirodė pirmą kartą. Festivalio meno vadovo ir koncerto dirigento Roberto Šerveniko specialiai uždarymui parengta programa pradžiugino kiekvieno festivalio gerbėjo širdį. Džuljerdo muzikos mokyklos (Niujorkas, JAV) absolventė N. Kutateladze drauge su simfoniniu orkestru atliko W. A. Mozart’o, G. Rossini’io, G. Donizetti’io, H. Berlioz’o, G. Bizet kūrinius.

Šešioliktus gyvavimo metus skaičiuojantis Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalis kasmet keičiasi, auga ir šiauliečiams bei miesto svečiams pristato vasaros programą, kurioje ne tik muzikiniai pasirodymai, bet ir kiti menai – šokis, teatras, kinas.

Ankščiau Chaimo Frenkelio vilos parko scenoje surengti simfoninio orkestro pasirodymą buvo sudėtinga, tačiau šiandien, Šiaulių miesto savivaldybės, Lietuvos kultūros tarybos ir rėmėjų dėka festivalio organizatorius – „Aušros“ muziejus – šiauliečius jau antrus metus iš eilės gali pakviesti į tokio pobūdžio koncertus, organizuoti daugiau ir didesnių pasirodymų.

11 – tiek renginių sudarė šių metų Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio programą. Savo talentais dalijosi atlikėjai iš Olandijos, Vokietijos, Ispanijos, Italijos, Sakartvelo, Lietuvos.

Nors oficialus nemokamas festivalio atidarymo koncertas, skirtas Valstybės dienai paminėti, įvyko liepos 6-ąją, dėl išaugusio pasirodymų skaičiaus pirmasis renginys organizuotas dar birželio mėnesį. Šie metai festivalio istorijoje tapo išskirtiniais dėl išsiplėtusios festivalio geografijos – pirmą kartą vienas iš renginių – tenoro Marcel Beekman (Olandija) ir pianisto Justo Šerveniko pasirodymas – įvyko ne tik Chaimo Frenkelio viloje Šiauliuose, bet ir Žemaičių muziejuje „Alka“ Telšiuose.

Daugiausiai šiauliečių dėmesio, be festivalio atidarymo ir uždarymo koncertų, sulaukė lūpinės armonikėlės virtuozo iš Italijos Gianluca Littera ir Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro simfoninio orkestro pasirodymas, Antonio Lizzan‘os ir grupės iš Ispanijos koncertas bei „Knygos teatro“ spektaklis vaikams.

Organizatorius – Šiaulių „Aušros“ muziejus. Pagrindiniai rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Šiaulių miesto savivaldybė. Rėmėjai: UAB „Sabalin“, AB spaustuvė „Titnagas“, UAB „Televizijos ir ryšio sistemos“. Pagrindiniai informaciniai rėmėjai: LRT.lt, žiniasklaidos grupė „Etaplius“. Informaciniai rėmėjai: „Šiaulių kraštas“, Šiaulių apskrities televizija, radijas RS2. Draugas gėlių ir dovanų salonas „Dabija“.