Chaimo Frenkelio viloje – knygos apie Steponą Darių pristatymas

knyga
Šiauliai
Šiaulių „Aušros“ muziejus Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

2023 m. lapkričio 29 d., trečiadienį, 17 val. Chaimo Frenkelio viloje-muziejuje (Vilniaus g. 74, Šiauliai) vyks kariuomenės istorijos tyrinėtojo, inžinieriaus Pijaus Poškaus knygos pristatymas „Turi būti paleistas… Kapitonas Steponas Darius Lietuvos Karo aviacijoje 1922—1927 m.“ Renginyje dalyvaus knygos autorius P. Poškus ir Lietuvos aviacijos muziejaus atstovai.

2023 m. minint „Lituanica“ skrydžio 90-metį, simboliška, kad šiemet išleista knyga pristato mažai tyrinėtą S. Dariaus gyvenimo Kaune dalį – tarnybą.

Stepono Dariaus asmenybė knygos autorių Pijų Poškų sužavėjo dar vaikystėje, tad ir noras žinoti daugiau, suprasti labiau nuolat augo. Jį žavėjo aviatoriaus gebėjimas mylėti skirtingas sporto šakas, bet tuo pačiu būti ir profesionaliu lakūnu. Tai tarsi daug skirtingų charakterių, kurie sudaro vieną istorinę asmenybę.

Knygoje – per penkerius metus autoriaus surinkti archyviniai dokumentai, bendraamžių prisiminimai ir kiti šaltiniai praturtinami gausiomis nuotraukomis, kurių dalis publikuojama pirmą kartą. Knygoje aprašoma Stepono Dariaus tarnybos Karo aviacijoje raida, pateikiamos iki šiol neviešintos lakūno kvalifikaciją apibūdinančios detalės, tačiau viso to fone – ir asmeninės dramos – sporto su aviacija suderinamumo sunkumai, nuo vadovybės nuslėpta santuoka, konfliktai su vyresnybe bei ilga kelionė link kapitono laipsnio.

Knyga yra lengvai suprantama ne vien tik aviacijos istorijos mylėtojams, bet ir kiekvienam iš mūsų. Skaitant kūrinį galima pajusti, kad Stepono Dariaus egzistenciniai klausimai, kryžkelės ne svetimos ir šiandieniame pasaulyje bei mūsų gyvenimuose. Knygos vertę sudaro ir jos ypatingas dizainas – lengvumas, specifinis spalvų, skirtingų popieriaus rūšių panaudojimas - kurį sukūrė ne vieną apdovanojimą už knygos išvaizdą pelniusi Inga Navickaitė-Drąsutė.

Pristatymo metu bus galimybė įsigyti knygą ir gauti autoriaus autografą. Knygos leidėjas – Lietuvos aviacijos muziejus.