Čepkelių raiste asmenys iš Baltarusijos nupjovė du pasienį stebinčius stulpus su kameromis

20200310_145239
Varėna
BNS Fotobanko nuotr.
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Neteisėtai sieną kirtę du asmenys iš Baltarusijos antradienį Kabelių užkardos pasienio ruože, Čepkelių raiste, nupjovė du stulpus su kameromis.

„Jie neteisėtai kirtę sieną nupjovė stulpus, šie nuvirto ant žemės, o asmenys pasišalino. Dabar vykdomi atstatymo darbai, „skylių“ sienoje neatsirado, ruožas stebimas, kameros veikia, kitomis priemonėmis užtikrinama kontrolė, sienos apsaugos požiūriu saugoma“, – BNS trečiadienį sakė Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) atstovas Giedrius Mišutis.

Anot jo, neuniformuoti asmenys neteisėtai sieną kirto Varėnos rajone ties Čepkelių raistu, kur dėl gamtinių sąlygų fizinis barjeras ir koncertina nėra įrengti. Pasienyje tokių ruožų, kur nesama barjero, pasak atstovo, esama apie pusantro šimto. 

„Tie du asmenys buvo nusitaikę į tas dvi kameras, turėjo akumuliatorinius pjovimo įrankius ir nupjovė du stulpus, ant kurių stebėjimo kameros, dengiančios visą perimetrą“, – teigė G. Mišutis. 

Toks atvejis, anot VSAT, šiemet fiksuojamas trečias. Neatmetama, kad jie kartosis. 

Pernai bandymų pažeisti tiek stebėjimo sistemas, tiek fiziškai gadinti barjerą fiksuota 467, šiemet – daugiau kaip pusšimtis. 

Dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo ir turto sunaikinimo arba sugadinimo. 

Fizinis barjeras – tvora ir pjaunanti viela – įrengta apie 550 kilometrų atkarpose.

Bendras Lietuvos sienos su Baltarusija ilgis yra 679 km, daugiau nei 100 km siena eina upių ir ežerų krantais.

Barjerą pasienyje nuspręsta statyti po 2021-iais kilusio neteisėtų migrantų iš Baltarusijos antplūdžio. Lietuva kaltina Minsko režimą jo organizavimu ir vadina tai hibridine ataka.