Sportas2017 m. Lapkričio 10 d. 11:53

Čempionių lyga: „Barcelona“ sutriuškino Šiaulių „Gintrą-Universitetą“

Praradimas. Pirmosiose moterų futbolo Čempionių lygos aštuntfinalio rungtynėse trečiadienį Šiaulių „Gintros-Universiteto“ komanda pralaimėjo Barselonos „FC Barcelona“ (Ispanija) ekipai ir praktiškai prarado viltis patekti į ketvirtfinalį. Aino Kazlausko nuotr.

Andrius TverijonasŠaltinis: Etaplius.lt

19810

Trečiadienį Šiaulių „Gintros-Universiteto“ futbolininkės namuose stojo į istorinį mūšį Čempionių lygoje su „Barcelona“. Pirmosiose aštuntfinalio rungtynėse katalonės šventė pergalę 6:0.

Katalonijos klubas nutraukė penkerių „Gintros-Universiteto“ nepralaimėtų rungtynių seriją

Trečiadienio vakarą Šiaulių miesto savivaldybės stadiono tribūnos buvo tokios sausakimšos, kokias atminti gali tik vyresnio amžiaus futbolo gerbėjai, pamenantys Šiaulių „Karedos“, „Tauro“ ar „Statybininko“ laikus.

Šįsyk pilnutėlis stadionas futbolo aistruolių iš visos Lietuvos sugužėjo stebėti ne vyrų, o moterų futbolo, tačiau jis – aukščiausios klasės.

Deja, sirgalių nudžiuginti pergale ar lygiosiomis šįkart nepavyko. UEFA moterų Čempionių lygos pirmosiose aštuntfinalio rungtynėse Šiaulių „Gintros-Universiteto“ futbolininkės neatsilaikė prieš grėsmingąją „Barceloną“ ir turėjo pripažinti varžovių pranašumą 0:6 (0:2).

Atsakomasis susitikimas Barselonoje vyks po savaitės – lapkričio 15-ąją.

Įvarčiai:

„Barcelona“: M. Caldentey (44′; 57′ min.) – 2,
A. Bonmati (36′ min.),
T. Duggan (68′ min.), O. Garcia (82′ min.) ir N. Andonova (89′ min.) po 1.

Sudėtys:

„Gintra-Universitetas“: Greta Kaselytė, Liucija Vaitukaitytė, Christina Murillo (75′ min. Dovilė Gailevičiūtė), Algimantė Mikutaitė
(82′ min. Samanta Karasiovaitė), Toriana Patterson, Liubov Gudšenko, Ana Alekperova, Vestina Neverdauskaitė (kapitonė), Simona Veličkaitė (60′ min. Maria Jose Rojas Pino), Zenatha Coleman, Jelena Čubrilo.

„Barcelona“: Sandra Panos, Melanie Serrano, Vicky Losada (kapitonė), Gemma Gili, Marta Torrejon, Mariona Caldentey (73′ min. Olga Garcia), Patricia Guijarro, María Leon, Andressa Alves (55′ min. Toni Duggan), Lieke Martens, Aitana Bonmati (65′ min. Natasha Andonova).

Nors viešnios iš Barselonos kontroliavo rungtynių eigą nuo pirmųjų minučių, jų atakos vaisių nedavė ilgiau nei pusę kėlinio. Kompaktiškai gynyboje rungtyniavusios šiaulietės neleido varžovėms draskyti savų vartų tinklo. Deja, lemtingoji tapo 36-oji sutikimo minutė, kuomet klasišku smūgiu galva Gretą Kaselytę nuginklavo Aitana Bonmati – 0:1.

Praleistas įvartis sutrikdė mūsiškes, o tuo pasinaudojusios katalonės prieš pertrauką padvigubino rezultatą – 0:2.

Antrajame kėlinyje, 57-ąją susitikimo minutę, antrąjį savo įvartį pelnė dar prieš pertrauką pasižymėjusi Mariona Caldentey ir rezultatas tapo 0:3.

Būtent švieslentėje degant šiam rezultatui tiesiog idealią progą pasiųsti kamuolį į „Barcelonos“ vartus turėjo net trys „Gintros-Universiteto“ futbolininkės – Ana Alekperova, Zenatha Coleman ir po keitimo pasirodžiusi Maria Rojas Jose Pino, tačiau futbolininkės nesusitarė tarpusavyje, užkliuvo viena už kitos ir iššvaistė šimtaprocentinę galimybę.

Šio epizodo metu visi tribūnose susirinkę žiūrovai jau stovėjo ir laukė, kada galės pradėti džiūgauti, tačiau po šios nesėkmės nuvilnijo tik audringas nusivylimo atodūsis.

Iškart po šio momento „Barca“ pasinaudojo Lietuvos čempionių sutrikimu ir pelnė ketvirtąjį įvartį, pasižymėjo po keitimo pasirodžiusi Toni Duggan – 0:4. Per likusį laiką viešnioms pavyko dar dusyk nuginkluoti G. Kaselytę – 0:6.

Nepaisant skaudaus rezultato, žiūrovai po mačo negailėjo plojimų ir mūsiškes išlydėjo skanduodami „Gintros“ vardą.

„Barcelona“ yra „Barcelona“

„Mums nepavyko įgyvendinti savo planų. Rezultatas, sakyčiau, negražus. Planavome truputį kitaip, bet „Barcelona“ yra „Barcelona“, – po rungtynių spaudos konferencijoje kalbėjo šiauliečių treneris Rimantas Viktoravičius.

Trenerio teigimu, merginoms reikėjo ilgiau palaikyti kamuolį, truputį ramiau sužaisti. „Gal mes buvome per daug išsigandę jų. Jei mums būtų pavykę kamuolį truputį ilgiau palaikyti, tai gal to pirmojo įvarčio nebūtų buvę, nes visas 90 minučių išbėgioti be kamuolio... Dėl to pabaigoje ir sugriuvome. Fiziškai pavargome be kamuolio bėgioti“, – sakė treneris.

R. Viktoravičiaus nuomone, kontrolės paimti į savo rankas merginoms neleido techninis lygis. Antra nesėkmės priežastis – sezono pabaiga. Yra merginų, kurios šiemet jau sužaidė 70–80 varžybų ir yra pavargusios.