„Caritas“ rengia akciją – patiriantiems sunkumų nemokamai teiks teisines konsultacijas

business-people-signing-contract
Lietuva
Freepik.com nuotr.
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Labdaros ir paramos organizacija „Caritas“ pirmadienį pradeda akciją, jos metu patiriantiems sunkumų nemokamai bus teikiamos teisinės konsultacijos.

Aštuntus metus rengiamos Lietuvos advokatūros ir „Caritas“ akcijos metu teisines konsultacijas teiks beveik 200 advokatų bei jų padėjėjų. 

Teisinių konsultacijų metu advokatai ir jų padėjėjai padės sprendžiant paveldėjimo, santuokos nutraukimo, tėvystės nustatymo, išlaikymo priteisimo, gyvenamosios vietos nustatymo ar pakeitimo, asmens pripažinimo tam tikrose srityse neveiksniu, globos ir rūpybos nustatymo, nuomos, panaudos, įsiskolinimų, nekilnojamo turto, turto arešto ar skolų išieškojimo klausimus.

Negalintys susimokėti už konsultacijas bus neatlygintinai konsultuojami ir dėl smurto artimojoje aplinkoje, orderio įteikimo ar panaikinimo, neteisėto atleidimo iš darbo ir visais kitais klausimais.

Anot Lietuvos „Caritas“ generalinės sekretorės Deimantės Bukeikaitės, galimybe konsultuotis naudojasi ir „Caritas“ darbuotojai bei savanoriai. Jiems kyla klausimų atstovaujant patiriančius įvairių sunkumų, praradusius namus, išėjusius ar beišeinančius iš bausmės atlikimo vietų, nukentėjusius nuo sukčių, pakliuvusius į prekybos žmonėmis spąstus ir kitais atvejais. 

„Advokatų bei jų padėjėjų dovanojamos konsultacijos pasitarnauja ir kaip teisinio raštingumo stiprinimas. Kaip rodo mūsų patirtis, būtent teisinių žinių, finansinio raštingumo stoka neretai lemia pasirinkimus, kurie įklampina į skolas ir kitas problemas“, –  pranešime cituojama D. Bukeikaitė.

Registracija į konsultacijas Lietuvos „Caritas“ skyriuose prasidėjo nuo pirmadienio. Konsultacijos visoje Lietuvoje vyks nuo lapkričio 27 dienos iki gruodžio 8 dienos.